Aj Zuzana Stromková bronzová v slopestyle na MS v akrobatickom lyžovaní!

Zuzana Stromková.
TASR/Oliver Ondráš

Kreischberg 21. januára (TASR) - Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková získala bronzovú medailu v slopestyle na majstrovstvách sveta v rakúskom Kreischbergu. Členka  klubu Freeski Academy dosiahla životný úspech a výrazne vylepšila svoje doterajšie maximum, ktorým bolo 16. miesto z MS 2013 v Nórsku. Titul svetovej šampiónky si v tejto olympijskej disciplíne vybojovala Nemka Lisa Zimmermannová (85,80 b), striebro patrí Britke Katie Summerhayesovej (82,80 b). Stromková získala 77,60 b.

Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka sa prebojovala do šesťčlenného finále z tretieho miesta kvalifikácie s hodnotením 81,80 b. Boje o medaily odštartovali v stredu popoludní za priaznivého počasia a Stromková sa vydala na trať ako tretia v poradí, keďže Kanaďanka Cubotová na štart nenastúpila. V prvej jazde stavila na istotu, no pri jednoduchšom prevedení skokov sa nevyhla drobnému zaváhaniu a so známkou 69,20 b figurovala na priebežnej tretej priečke. V druhom kole ešte vylepšila svoje hodnotenie, ale na prvé dve pretekárky z kvalifikácie Lisu Zimmermannovú a Katie Summerhayesovú to nestačilo. Práve nemecká reprezentantka predviedla skvelý výkon, keď po prvej nevydarenej jazde bola piata, no po druhej sa jasne vyšvihla na čelo poradia. V treťom kole mala Zuzana Stromková už pred svojou jazdou istotu medaily, keďže jej súperky z Talianska a Nórska si v bodovom hodnotení neprilepšili.

Stromková napodobnila úspech snoubordistky Klaudie Medlovej, ktorá pár hodín predtým získala kov rovnakého lesku v rovnomennej disciplíne.  Viď:

Výsledky - finále: 1. Zimmermannová (Nem.) 85,80 b, 2. Summerhayesová (V. Brit.) 82,80, 3. Zuzana STROMKOVÁ 77,60 b, 4. Johansenová (Nór.) 76,00 b, 5. Bertagnová (Tal.) 73,20.