2 min. čítania

Dokonalý triumf našich singlkanoistov v pretekoch SP v Seu d´Urgell: 1. Slafkovský, 2. Beňuš, 3. Martikán

Seu d'Urgell 2. augusta (TASR) - Slovenským singlkanoistom sa podaril vo 4. kole Svetového pohára v španielskom Seu d'Urgell husársky kúsok. Všetci traja prenikli na stupeň víťazov a ako jediní zajazdili časy pod 100 sekúnd. Zvíťazil Alexander Slafkovský, druhý bol Matej Beňuš a tretí Michal Martikán.
Už v semifinále Slováci s čistými jazdami koncertovali, prvý skončil Slafkovský (101,91) pred Beňušom (102,27), piaty Martikán (103,71) a všetci sa výrazne vo finále zlepšili.

Spanilé jazdy Slovákov v perejách rieky Segre olympijského parku neboli jednoduchou záležitosťou, aj keď sa zdalo, že všetky tri medailové umiestenia sa zrodili ľahúčko, akoby prirodzene. "Boli to náročné preteky, v semifinále nikto nezajazdil pod 101 sekúnd, až vo finále sme čas rapídne stlačili," radoval sa Alexander Slafkovský. "Najskôr sa to podarilo Mišovi, potom som počul na štarte o výslednom čase Mateja a zostávalo na mne, aby som v trende zlepšovania pokračoval. Aj preto som si hovoril, že musím ukázať super jazdu. Keď som počul kričať komentátora za poslednou bránkou, tak som si povedal, že by to mohlo vyjsť a keď som sa pozrel v cieli na čas, tak som neveril vlastným očiam."

Finálové výsledky - C1 muži: 1. Alexander Slafkovský 98,06 (0), 2. Matej Beňuš 98,48 (0), 3. Michal Martikán 99,16 (0), ...v semifinále 28. Karol Rozmuš (všetci SR) 111,48 (2).