Podrobný sumár výsledkov slovenských športovcov na OH mládeže v Nankingu

KANOISTIKA

Chlapci

Vodný slalom na hladkej vode – K1, kvalifikácia (19): 1. Huang Song (Čína) 1:07,725 min, 2. Jakub Grigar (SR) 1:08,066. Osemfinále (16): 1. Jakub Grigar 1:05,660. Štvrťfinále (8): 1. Jakub Grigar 1:08,584 min, 2. Urankar (Slovin.) 1:09,675, 3. Huang Song 1:10,815. Semifinále (4): Jakub Grigar (SR) 1:07,988 min – Huang Song (Čína) 1:10,029, Urankar (Slovin.) 1:10,887 - Sunderland (V. Brit.) 1:12,688. Finále: Urankar 1:09,057 - Jakub Grigar 1:11,129. O 3. miesto: Huang Song 1:10,333 – Sunderland 1:11,987.

Vodný slalom na hladkej vode – C1, kvalifikácia (15): 1. Roisin (Franc.) 1:14,770 min, 2. Marko Mirgorodský (SR) 1:16,530. Štvrťfinále (8): 1. Marko Mirgorodský 1:20,345, 2. Hendrick (Írsko) 1:21,403, 3. Roisin (Franc.) 1:21,656. Semifinále (4): Roisin (Franc.) 1:16,562 min - Marko Mirgorodský (SR) 1:19,784, Hendrick (Írsko) 1:18,752 – Breznik (Slovin.) 1:25,750. Finále: Roisin 1:18,179 – Hendrick 1:19,047. O 3. miesto: Marko Mirgorodský 1:18,587 – Breznik 1:23,257.

• Šprint - K1, kvalifikácia (19 účastníkov): 1. Daineka (Bielor.) 1:33,404 min, ... 17. Jakub Grigar (SR) 1:56,279, opravné jazdy (11): 1. Taubner (Franc.) 1:41,253, ... 9. Jakub Grigar 1:54,937, do vyraďovacej fázy nepostúpil. Víťaz súťaže: Daineka (Bielor.) 1:36,913.

Šprint - C1, kvalifikácia (15): 1. Tarnovschi (Mold.) 1:43,818 min, ... 15. Marko Mirgorodský (SR) 3:36,002. Vyraďovacia fáza (15): 1. Tarnovschi 1:45,803, ... 13. Marko Mirgorodský 3:12,814, do štvrťfinále nepostúpil. Víťaz súťaže: Tarnovschi (Mold.) 1:57,688.

Dievčatá

Vodný slalom na hladkej vode – K1, kvalifikácia (20): 1. Prigentová (Franc.) 1:17,017 min, ... 6. Michaela Haššová (SR) 1:20,057. Osemfinále: 1. Jan Ťia-hua (Čína) 1:16,760, ... 5. Michaela Haššová 1:18,698. Štvrťfinále: 1. Prigentová 1:19,449, 2. Jan Ťia-hua 1:19,480, ... Michaela Haššová dosiahla celkove 3. najlepší čas 1:19,912, ale keďže vo svojom štvrfinále podľahla Číňanke, celkove obsadila 5. miesto. Víťazka súťaže:  Prigentová (Franc.).

• Šprint – K1, kvalifikácia
(20): 1. Nikitinová (Rus.) 1:45,980 min, ... 15. Michaela Haššová (SR) 2:22,752, opravné jazdy (11): 1. DeSousová Barbosová (Braz.) 1:59,825, ... 7. Michaela Haššová 2:19,756. Vyraďovacia fáza (16): 1. Nikitinová 1:45,394, ... 16. Michaela Haššová 2:23,030, do štvrťfinále nepostúpila. Víťazka súťaže: Nikitinová (Rus.) 1:49,922.
 


ATLETIKA


Chlapci

Hod diskom - kvalifikácia (17): 1. Čeng Ju-long (Čína) 59,88 m, … 3. Pavol Ženčár (SR) 59,64, A-finále (9): 1. Čeng Ju-long (Čína) 64,14 m, 2. Prufer (Nem.) 63,52, 3. Valitov (Rus.) 57,48, ... 9. Pavol Ženčár (SR) bez platného pokusu.

Dievčatá

400 m prek. - rozbehy (16): 1. Magermanová (JAR) 58,57 s, ... 3. Michaela Pešková (SR) 59,44. A-finále (8): 1. Magermanová (JAR) 57,91 s, 2. Michaela Pešková (SR) 58,26 – dorastenecký a juniorský rekord SR, 3. Kirkegaardová (Dán.) 58,60.

Vrh guľou - kvalifikácia (15): 1. Bugakovová (Rus.) 18,86 m, ...  11. Patrícia Slošárová (SR) 14,88. B-finále (6): 1. Bajraková (Ukr.) 15,41 m, 2. Patrícia Slošárová 15,11. Víťazka súťaže: Bugakovová (Rus.) 18,95 m.
 


PLÁVANIE

Chlapci

• 100 m motýlik, rozplavby (25): 1. Li Žu-hao (Čína) 52,97 s, ... 17. Tomáš Púchlý (SR) 56,11. Vítaz súťaže: Li Žu-hao (Čína) 52,94.

50 m v. sp., rozplavby (52): 1. DeSantana (Braz.) 22,55 s, ... 14. Tomáš Púchlý (SR) 23,42juniorský rekord SR, semifinále (16): 1. Ju He-hsin (Čína) 22,01, ... 16. Tomáš Púchlý 23,43. Víťaz súťaže: Ju He-hsin (Čína) 22,00.

Dievčatá

50 m motýlik, rozplavby (31): 1. Stoffellová (Švaj.) 26,03, ... 8. Barbora Mišendová (SR) 27,29, semifinále (16): 1. Nasredtinovová (Rus.) 26,55, ... 8. Barbora Mišendová 27,17, finále (8): 1. Nasredtinovová (Rus.) 26,26 s, 2. Stoffelová (Švaj.) 26,62, 3. Govejšeková (Slovin.) 26,70, ... 7. Barbora Mišendová (SR) 26,95.

50 m v. sp. – rozplavby (48): 1. Nasredtinovová (Rus.) 25,00 s, ... 9. Barbora Mišendová (SR) 26,25. Semifinále (16): 1. Nasredtinovová (Rus.) 25,20 s, ... 11. Barbora Mišendová (SR) 26,05 – juniorský rekord SR. Finále: Víťazka súťaže: Nasredtinovová (Rus.) 24,88.

100 m znak - rozplavby (34): 1. Smiddyová (USA) 1:01,73 min, ... 14. Karolína Hájková (SR) 1:03,29, semifinále (16): 1. Fullaloveová (V. Brit.) 1:01,35, ... 16. Karolína Hájková 1:03,56. Víťazka súťaže: Smiddyová (USA) 1:01,22.

50 m znak, rozplavby (38): 1. Fa´amausiliová (N. Zél.) 28,71, ... 20. Karolína Hájková (SR) 29,99. Víťazka súťaže: DeWaardová (Hol.) 28,36.
 


CYKLISTIKA


Dievčatá

Hybridná súťaž dvojčlenných družstiev (32 dvojíc): 1. Begginová, Teocchiová (Tal.) 248 b, ... 11. Medveďová, Janušíková (SR) 108. Výsledky Sloveniek v jednotlivých častiach súťaže - horská cyklistika XCE (30): 13. Nina Janušíková, časovka na 3,86 km (31): 2. Tereza Medveďová (SR), BMX (31): 19. Nina Janušíková, cross country (31): 8. Tereza Medveďová, cestné preteky s hromadným štartom na 46 km (62): 13. Tereza Medveďová, 50. Nina Janušíková.

• Medzinárodná miešaná štafeta (29 tímov): 1. Česko (Prudková, Rajchrt, Lehký, Nosková) 17:31 min, ... 21. Tereza Medveďová, Nina Janušíková (SR), Abraham, Figueroa (Belize) +2:16.
 
 

TENIS


Chlapci

Dvojhra - 1. kolo (32): Alex Molčan (SR) – Zieliński (Poľ.) 6:4, 3:6, 2:6, Martin Blaško (SR) – Iradukunda (Burundi) 6:3, 6:3, 2. kolo: Martin Blaško – Rublev (Rus. – 1) 7:5, 2:6, 2:6. Víťaz turnaja: Majchrzak (Poľ.).

Štvorhra – 1. kolo: (16 párov): Alex Molčan, Martin Blaško - Čung, Li (Kór. rep. - 3) 3:6, 3:6. Víťazi turnaja: Luz, Zormann (Braz.)

Dievčatá

Dvojhra - 1. kolo (32): Viktória Kužmová (SR) – Ostapenková (Lot. - 3) 6:3, 0:6, 2:6, Kristína Schmiedlová (SR - 4) – Honová (Aus.) 6:3, 6:2, 2. kolo: Kristína Schmiedlová - Kim Ta-pin (Kór. rep.) 6:2, 1:1 - súperka pre zranenie vzdala, štvrťfinále: Kristína Schmiedlová (SR – 4) - Sü Ši-lin (Čína) 1:6, 1:6. Víťazka turnaja: Sü Ši-lin (Čína)

Štvorhra – 1. kolo: (16 párov): Kristína Schmiedlová, Viktória Kužmová - Bondarová, Stollárová (Maď.) 6:3, 3:6, 5:10. Víťazky turnaja: Kalininová (Ukr.), Šymanovičová (Bielor.).

Mix

Miešaná štvorhra - 1. kolo (32 párov): Viktória Kužmová, Martin Blaško (SR) – Gonzalezová (Ekv.), Rosas (Peru) 7:5, 6:2, Kristína Schmiedlová, Alex Molčan - Kasatkinová, Rublev (Rus. – 1) 2:6, 4:6, 2. kolo: Viktória Kužmová, Martin Blaško (SR) - Komardinová, Chačanov (Rus. – 2) 3:6, 1:6. Víťazi turnaja: Teichmann (Švaj.), Zieliński (Poľ.).
 


ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA


Chlapci

Viacboj - kvalifikácia (39): 1. Regini-Moran (V. Brit.) 84,40 b, ... 15. Igor Takáč (SR) 77,250 (prostné 12,95, kôň s držadlami 13,10, kruhy 13,20, preskok 12,55, bradlá 12,50, hrazda 12,95). Finále (18): 1. Regini-Moran (V. Brit.) 84,725 b, 2. Nagornyj (Rus.) 83,05, 3. Yoder (USA) 82,80, ... 11. Igor Takáč (SR) 78,25 (prostné 13,15, kôň s držadlami 12,80 kruhy 13,05, preskok 12,85, bradlá 13,55 – 7., hrazda 12,90).
 


LUKOSTREĽBA


Chlapci

Nasadzovacia súťaž v olympijskom luku (32): 1. Li Wu-seok (Kór. rep.) 704 b, ... 16. Boris Baláž 661, vylučovacie súboje 1/16 (32): Boris Baláž – Zolkepeli (Malaj.) 2:6 (107:110). Víťaz súťaže: Li Wu-seok (Kór. rep.).

Mix

• Súťaž miešaných medzinárodných dvojíc (32 párov) – 1. kolo: Boris Baláž (SR), Villegasová (Venez.)  - Oleksiuková (Ukr.), Reddig (Namíbia) 6:0, 2. kolo: Boris Baláž, Villegasová (Venez.) – Moreno (Filip.), Li Ťia-man (Čína) 3:5. Víťazi súťaže: Moreno (Filip.), Li Ťia-man (Čína)
 


ŠPORTOVÁ STREĽBA


Dievčatá

Vzduchová pištoľ 10 m, kvalifikácia (20): 1. Teh Siu-ji (Singapur) 382, ... 19. Samuela Ernstová (SR) 356. Víťazka súťaže: Nowaková (Poľ.) 196,9.

Vzduchová pištoľ 10 m, súťaž miešaných dvojíc (19): v kvalifikácii 12. Samuela Ernstová (SR), Kim Čeong-jong (Kór. rep.) 743 (357+386), vo osemfinále dvojica Ernstová – Kim vypadla. Víťazi súťaže: Nenčevová (Bul.), Svečnikov (Uzb.).
 


BOX


Chlapci
Do 56 kg (6 štartujúcich), 1. kolo: Michal Takács (SR) – Peter McGrail (V. Brit.) 1:2. O 5. miesto: Michal Takács – Ben Said (Tun.) 2:1. Víťaz súťaže: Ibaňez Diaz (Kuba).
 


JACHTING


Chlapci
• Windsurfing Techno 293, konečné poradie (20): 1. Saubidet Birkner (Arg.) 19, ... 20. Martin Beránek 116. (v jednotlivých rozjazdách skončil 20., 18., 20., 20., 20., 19. a vo finálovej jazde 19.)
 


FUTBAL


Dievčatá

A-skupina
Venezuela – Slovensko 6:2 (3:1), góly: 10., 13. a 33. Castellanosová, 45. a 72. Pasquelová, 61. Riverová – 40. a 58. Šurnovská. Slovensko: Solárová – Suchá, Gmitterová, Mráziková, Herbríková, Rigó (41. Vagaská) – Kopčová, Šurnovská, Mikolajová – Štrúbelová (60. Jančová), Brúniková (77. Bochinová).

Slovensko - Papua-Nová Guinea 4:0 (2:0). Góly: 35. a 54. Šurnovská, 11. Suchá, 68. Jančová. Slovensko: Mochnacká – Vagaská, Suchá, Gmitterová, Mráziková, Herbríková – Kopčová (41. Hrádeľová), Šurnovská, Mikolajová (66. Štrúbelová), Jančová – Brúniková (48. Bochinová).

Konečné poradie A-skupiny: 1. Venezuela 6 bodov (skóre13:2), 2. Slovensko 3 (6:6), 3. Papua-Nová Guinea 0 (0:11).

Konečné poradie B-skupiny: 1. Čína 6 (12:0), 2. Mexiko 3 (9:2), 3. Namíbia 0 (0:19).

Semifinále
Slovensko – Čína 2:4 po jedenástkovom rozstrele (v riadnom čase 0:0). Góly v rozstrele: Mikolajová, Jančová (Šurnovská a Gmitterová nepremenili) – Čchao Ju-ťie, Ma Siao-lan, Čchang Ťia-jun, Fang Ťie. Slovensko: Mochnacká – Vagaská, Suchá (39. Štrúbelová, 71. Brúniková), Gmitterová, Mráziková (61. Májovská), Herbríková – Hrádeľová, Kopčová, Šurnovská, Mikolajová, Jančová. Druhé semifinále: Venezuela – Mexiko 1:1, na jedenástky 4:3.

O 3. miesto
Slovensko – Mexiko 1:3 (0:2). Góly: 52. vlastný (Anguianová Diazová) - 10. vlastný (Herbríková), 43. Hernandezová Garciová, 79. Garciová Arceová. Slovensko: Mochnacká – Vagaská (80+ Čerkalová), Suchá, Gmitterová, Májovská, Herbríková – Hrádeľová, Kopčová, Šurnovská, Mikolajová, Jančová.

Finále
Čína – Venezuela 5:0 (3:0).

Konečné poradie futbalového turnaja (6 tímov): 1. Čína, 2. Venezuela, 3. Mexiko, 4. Slovensko, 5. Papua-Nová Guinea, 6. Namíbia.
 
 
 
 

Autor: Ľubomír Souček

XXII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY SOČI 2014 (7. – 23. februára 2014)

Exkluzívny partner

    Generálni partneri

      Hlavní partneri

        Automobilový partner

        Logistický partner

        Dodávatelia

          Mediálni partneri