Športové aktuality
19 min. čítania

Siedmy súťažný deň v Baku: trapisti Rehák Štefečeková s Vargom získali zlato v mixe, stolná tenistka Ódorová postúpila do semifinále, voľnoštýliar Gaglojev piaty!

Ľ. Souček, M. Gaško, Z. Kríž, TASR, SITA

BAKU 18. júna (SOV - Ľubomír Souček a Mojmír Gaško, tlačoví atašé slovenskej výpravy na EH + Zdenko Kríž, vyslaný redaktor www.olympic.sk + SITA, TASR) – Štvrtok bol pre slovenských športovcov na I. európskych hrách v Baku ďalší nabitý deň. Súťažili na siedmich športoviskách.

V Streleckom centre nastúpili na súťaž v mix trape (u brokárov má miešaná súťaž v Baku medzinárodnú premiéru, u pištoliarov a puškárov tento model testovali už skôr) naši dvaja elitní trapisti – úradujúci majster sveta v sólovej súťaži Erik Varga a bývalá majsterka sveta i dvojnásobná strieborná olympijská medailistka Zuzana  Rehák Štefečeková. Z kvalifikácie postúpili do popoludňajšieho semifinále z prvého miesta. V ňom si najlepším výkonom z oboch semifinále zaistili finálovú účasť a v popoludňajšom finále suverénne triumfovali nad tímom z Ruska. O víťazstve dvojice Varga, Štefečeková nebolo pochybností. Vo finále viedli od prvého výstrelu a napokon ruskú dvojicu Alipov (jediný premožiteľ Vargu v sólovej súťaži trapistov), Tkačová zdolali rozdielom triedy 27:21!  Slovensko sa vďaka nim v Baku radovalo celkove už zo štvrtej medaily – prvej zlatej.

Soslan Gaglojev (v modrom drese) v súboji o bronz s domácim Magomedovom. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Soslan Gaglojev (v modrom drese) v súboji o bronz s domácim Magomedovom.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

Už od rána zápolili v Aréne Hejdara Alijeva traja naši zápasnícki reprezentanti vo voľnom štýle. Zápasenie sa nám v predošlých dňoch už dvakrát postaralo o radosť, keď “klasik” István Lévai na úvod EH získal bronz do 66 kg a v stredu voľnoštýliar Jozef Jaloviar piate miesto do 97 kg a aj záverečný deň účinkovania našich na žinenkách sa vyvíjal nádejne. Vynikajúci si totiž počínal superťažký Soslan Gaglojev v kategórii do 125 kg, ktorý presvedčivo postúpil do semifinále a večer bojoval o medailu! V prvom kole premohol Španiela Cubu Vazqueza 4:0, v osemfinále Rumuna Chintoana 4:1 a vo štvrťfinále Maďara Ligetiho 3:1. Rodák z ruského Ordžonikidze Gaglojev prehral až v semifinále - 0:6 s Turkom Akgülom. V súboji o bronz sa stretol s domácim Magomedovom a podľahol mu 2:7. Celkove skončil piaty.

Ďalší slovenský zápasník Mykola Bolotňuk v kategórii do 61 kg začínal rovno v osemfinále, v ktorom zdolal Moldavca Perpelitu presvedčivo 14:1. Vo štvrťfinále prehral s Azerbajdžancom Alijevom 0:11. Ten ho nepotiahol do opráv, takže skončil deviaty. Róbert Ollé do 70 kg mal v úvodnom kole voľný žreb, vo štvrťfinále však podľahol Turkovi Gorymu 0:4 a takisto ho súper nepotiahol do opráv.

Eva Ódorová sa na I. európskych hrách prebojovala už do semifinále! FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Eva Ódorová sa na I. európskych hrách prebojovala už do semifinále!
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

V stolnom tenise si v Športovej hale v 3. kole znovu výborne počínala Eva Ódorová, ktorá ráno zdolala Češku Štrbíkovú 4:2 a postúpila do štvrťfinále. V ňom sa stretla s Ukrajinkou Pesockou a potvrdila svoju skvelú formu. Ukrajinku zdolala 4:1 na sety a postúpila do piatkového semifinále, čo je jej životný úspech! V semifinále sa stretne s Číňankou v holandských farbách Li Ťie. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria ďalšie dve hráčky pôvodom z Číny – Turkyňa Hu Me-lek a Holanďanka Li Ťiao.  Ďalší náš reprezentant Wang Jang nastúpil popoludní proti Angličanovi Pitchfordovi, s ktorým prehral 2:4. Do štvrťfinále nepostúpil, takže sa delí o konečné 9. miesto.

Pri pláži Bilgah, kde na začiatku EH súťažili triatlonisti, sa začali súťaže v cestnej cyklistike. V časovke žien sme mali zastúpenie len v osobe Terezy Medveďovej, ktorá však obsadila až 29. miesto – predposledné medzi klasfikovanými pretekárkami. Predpoludním začali hrať aj volejbalisti Slovenska, ktorí v ďalšom zápase základnej skupiny nastúpili v Kryštálovej hale 1 proti tímu Ruska. Naši prehrali s favoritom 1:3.

Vo vodnopólovom turnaji dievčat sa popoludní v skupine o 7. - 10. miesto kadetky Slovenska stretli s tímom Srbska. Po víťazstve si na turnaji zahrajú o konečné 7. miesto. V športovej gymnastike popoludní v Národnej gymnastickej aréne vo finále viacboja súťažila Barbora Mokošová, ktorá skončila osemnásta.
 

ŠPORTOVÁ STREĽBA: Rehák Štefečeková s Vargom suverénne získali zlato V PREMIÉRE MIX TRAPU!
 
Erik Varga práve zostrelil terč, Zuzana Rehák Štefečeková sa na ten svoj chystá... FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Erik Varga práve zostrelil terč, Zuzana Rehák Štefečeková sa na ten svoj chystá...
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

O historicky prvú zlatú medailu z európskych hier pre Slovensko

sa postarali reprezentanti v športovej streľbe. Zuzana Rehák Štefečeková a Erik Varga triumfovali vo štvrtok v súťaži miešaných tímov v disciplíne trap na I. EH v azerbajdžanskom Baku a rozšírili zbierku SR na štyri cenné kovy (1 - 1 - 2).

Rehák Štefečeková a Varga prešli súťažou úplne suverénne. Najskôr vyhrali kvalifikáciu, v ktorej trafili 94 zo 100 terčov. Druhí Francúzi za nimi zaostali o 3 body, tretí Rusi o ďalší jeden. V semifinále si slovenské duo poradilo s Talianskom a Španielskom. Každý z dvojice mal po 15 výstrelov, Slováci trafili celkovo 28 terčov. Rehák Štefečeková nemierila presne pri druhom (14) a Varga pri ôsmom výstrele (14). S prehľadom to stačilo na finále, keďže Španieli mali 24 úspešných zásahov a Taliani vypadli už po dvadsiatich výstreloch so ziskom 14 bodov.

Naša dvojica pred finále spoločne s ruským mixom Alipov, Tkačová. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Naša dvojica pred finále spoločne s ruským mixom Alipov, Tkačová.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

Duel o zlato mali zverenci trénera Branislava Slamku od začiatku vo svojich rukách, keďže Rusi mali po desiatich terčoch na konte už päť chýb na rozdiel od svojich dovtedy stopercentných slovenských konkurentov. Ani v ďalšom priebehu finále sa Jelena Tkačová s Alexejom Alipovom nedočkali zdramatizovania pretekov. Rehák Štefečeková minula len dvanásty, Varga ôsmy a pätnásty terč, čo im vynieslo súčet 27 terčov. Rusi zaostali až o šesť terčov (21). Bronz putuje do San Marína zásluhou dvojice Alessadra Perilliová, Manuel Mancini.

Pre 39-ročného Vargu je to po striebre zo súťaže jednotlivcov druhé medailové umiestenie v Baku.

Radosť zo zlata v podaní Erika Vargu, Zuzany Rehák Štefečekovej a trénera Branislava Slamku. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Radosť zo zlata v podaní Erika Vargu, Zuzany Rehák Štefečekovej a trénera Branislava Slamku.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

"Sú to príjemné pocity, včera som získal striebro, dnes zlato. Som veľmi šťastný, táto súťaž bola náročná, mal som zažívacie problémy. Musím sa poďakovať aj Zuzke, dnes to bol predovšetkým tímový výkon,"

uviedol Erik Varga a Zuzana Rehák Štefečeková ho doplnila: "Je to špeciálne, na stupni víťazov som nebola sama, boli sme tam dvaja. Prvýkrát sme strieľali podobnú súťaž a hneď ju aj vyhrali. Dnes som strieľala uvoľnenejšie ako pri individuálnej súťaži, lebo nešlo o miestenky. Ráno som si povedala, že si to chcem užiť na maximum. Teším sa, že sa nám to podarilo. Súťaž sa hodnotí super, lebo sme vyhrali základnú časť i semifinále a bravúrne zvládli aj finále. Erik, či má alebo nemá zažívacie problémy, strieľa ako malý boh. Je to super pocit, že pri vás niekto stojí a nie ste tam sám.“

Výsledky trap - miešané tímy - kvalifikácia: 1. Slovensko (Zuzana Rehák Štefečeková, Erik Varga) 94 b., 2. Francúzsko 91, 3. Taliansko a Rusko po 90. I. semifinále: 1. Slovensko (Zuzana Rehák Štefečeková, Erik Varga) 28 bodov, 2. Španielsko (Fernández, Gálvezová) 24, 3. Taliansko (Rossiová, Fabbrizi) 14 - eliminované po 20 výstreloch. II. semifinále: 1. Rusko (Tkačová, Alipov) 24, 2. San Maríno (Perilliová, Mancini) 23, 3. Francúzsko (Cormenierová, Desert) 13 - eliminované po 20 výstreloch. Finále: Slovensko (Zuzana Rehák Štefečeková, Erik Varga) 27, 2. Rusko (Tkačová, Alipov) 21.
 

ZÁPASENIE - VOĽNÝ ŠTÝL: SOSLAN Gaglojev SKONČIL PIATY A SLOVÁKOM ODKÁZAL: PREPÁČTE, ŽE NEMÁM MEDAILU
Soslan Gaglojev v súboji so Španielom Cubom Vazquezom. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Soslan Gaglojev v súboji so Španielom Cubom Vazquezom.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

Slovenský reprezentant ruského pôvodu Soslan Gaglojev sa na záver účinkovania našej zápasníckej deviatky v Baku (zároveň v rámci európskeho šampionátu) ako tretí z našich borcov prebojoval do boja o medailu.

Zverenec trénera Romana Kollára si na žinenke v Baku poradil v kvalifikačnom kole so Španielom Josém Cubom Vázquezom ešte pred časovým limitom, podobne dobre si počínal aj v osemfinálovom dueli s Rumunom Raresom Chintoanom. Vo štvrťfinále Gaglojev zdolal Maďara Daniela Ligetiho 6:4 na technické body.

V semifinále prehral Soslan Gaglojev s favorizovaným Turkom Tahom Akgülom 0:6. Úradujúci majster sveta i Európy od úvodu dominoval a veľmi rýchlo už po 62 sekundách ukončil duel, keď súpera položil na lopatky. Gaglojevovým súperom v zápase o bronzovú medailu bol domáci borec Džamaladdin Magomedov, ktorý bol očividne aktívnejší a napokon vyhral 7:2. Výsledky - do 125 kg - 1. kolo: Gaglojev (SR) - Cuba Vázquez (Šp.) 10:0 v II. perióde, osemfinále: Gaglojev - Chintoan (Rum.) 14:3 v II. perióde, štvrťfinále: Gaglojev  - Daniel Ligeti (Maď.) 6:4, semifinále: Akgül (Tur.) - Gaglojev 6:0 v I. perióde, o bronz: Gaglojev – Magomedov (Azer.) 2:7 v II. perióde.

Azerbajdžanec Magomedov bol v súboji o bronz lepší. Tu mu síce Gaglojev unikol, ale domáci borec napokon vyhral presvedčivo. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Azerbajdžanec Magomedov bol v súboji o bronz lepší. Tu mu síce Gaglojev unikol, ale domáci borec napokon vyhral presvedčivo.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

Gaglojev

v dueli o bronz dlho odolával domácemu favoritovi Magomedovovi. Hneď v úvode v búrlivej atmosfére v prospech domáceho borca ustál prvý záber súpera, vzápätí bol ale dvakrát napomínaný, v 30-sekundovom časovom limite neurobil žiadnu technickú činnosť a domáci borec tak získal prvý bod. V druhej perióde Azerbajdžanec pri rovnakom napomínaní dokázal zaútočiť, pri dvoch akciách získal zhodne po dva body a vytvoril si rozhodujúci náskok. Následne zvýšil na 7:0, odchovanec známej osetínskej zápasníckej školy dokázal v závere už iba zmierniť prehru. " Mal som útočiť a neútočil som. A chyba bola, že keď som už zaútočil, tak urobil protiútok a vyšiel mu. Potom to už bolo ťažké otočiť a vyhrať. Poznám ho. Je to jeden z najlepších zápasníkov v Európe, čo ukázal aj výsledok súboja. Atmosféru som ani nevnímal, pre mňa to nič neznamená," dodal 29-ročný rodák z ruského  Ordžonikidze Gaglojev, ktorý vlastní slovenský pas od minulého roka.

Mykola Bolotňuk, za ním tréner Štefan Fernyák. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Mykola Bolotňuk, za ním tréner Štefan Fernyák.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

Gaglojev

je odchovanec známej osetínskej zápasníckej školy vo Vladikavkaze, preto neprekvapili jeho ďalšie slová: "Som sklamaný a trošku na seba nahnevaný. Piate miesto nie je miesto. Vyrastal som a trénujem v telocvični vo Vladikavkaze, kde je veľa majstrov Európy, sveta, ba aj olympijských medailistov. V takej spoločnosti piate miesto nič neznamená. Ja som chcel medailu," hovoril krútiac hlavou a potom dodal: "Som slovenský občan, a preto chcem získať medailu aj pre Slovensko. Prepáčte, že sa mi to nepodarilo," povedal po zápase Soslan Gaglojev, ktorý dosiahol na žinenkách v Baku tri víťazstvá a dve prehry. Piate miesto je jeho najlepší výsledkok na vrcholnom seniorskom podujatí, na juniorskej úrovni už získal titul majstra sveta.

Do štvrťfinále do 61 kg sa prebojoval Mykola Bolotňuk. V boji o účasť v semifinále však Slovák prehral s domácim borcom Hadžim Alijevom a keďže ho nepotiahol do repasáže, skončil celkove deviaty. Róbert Ollé, ktorý mal v kategórii do 70 kg v prvom kole voľný žreb, prehral v osemfinále s favorizovaným Turkom Yakupom Gorom a keďže ani ten ho nepotiahol do opráv, jeho účinkovanie sa tým skončilo. Výsledky - do 61 kg, osemfinále: Bolotňuk (SR) - Perpelita (Mold.) 14:1 v II. perióde, štvrťfinále: Alijev (Azerb.) - Bolotňuk (SR) 11:0 v II. perióde, do 70 kg - osemfinále: Gor (Tur.) - Ollé (SR) 10:0 v II. perióde.
 
 

STOLNÝ TENIS: Ódorová po dvoch víťazstvách do semifinále turnaja
Eve Ódorovej radila trénerka Valentina Popovová, ktorá jej získala aj podporu domáceho publika. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Eve Ódorovej radila trénerka Valentina Popovová, ktorá jej získala aj podporu domáceho publika.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

Vynikajúci úspech zaznamenal náš stolný tenis

vo štvrtok  na I. európskych hrách v Baku. Slovenská reprezentantka, 35-ročná rodáčka z Komárna  Eva Ódorová (51. v aktuálnom európskom rebríčku) dosiahla podvečer životný výsledok, keď nečakane postúpila nečakane už do semifinále a v piatok bude hrať v dvojhre o medailu! Ak proti defenzívnej  Číňanke  v holandských farbách  Li Ťie (6. nasadená) uspeje,  bude bojovať o zlato, ak nie ,čaká ju súboj o bronz, pretože na I. EH sa automaticky zdolaným semifinalistom neudeľujú dve bronzové medaily. Li  Ťie je takisto nečakanou semifinalistkou, pretože sa postarala o najväčšie prekvapenie - vyradila  naturalizovanú Číňanku v nemeckom drese a nasadenú jednotku súťaže  Han Jing 4:3.
 
Ódorová vo štvrtkovom 3. kole po skvelom výkone zdolala najprv skúsenú českú hráčku Renátu Štrbíkovú (44.) v pomere 4:2 (14,-7,11,9,-8,9). So súperkou sa navzájom výborne poznajú, veď hrajú spolu, alebo proti sebe už vyše 20 rokov... Navyše sú dlhoročné priateľky ešte z čias spoločného Československa. Vo štvrtok v Baku rozhodla v prospech Evy Ódorovej väčšia psychická odolnosť i lepšia koncentrácia, najmä v koncovkách setov. Štrbíkovú zaskočila už v prvej hre. Hoci prehrávala 7:10, set dokázala obrátiť na 16:14. Česká hráčka zmobilizovala svoje sily a a vyrovnala. Ódorovej však od 3. setu začali majstrovsky vychádzať tvrdé forhendové útoky na nekrytú stranu stola, ale určite jej trochu pomohlo aj povzbudzovanie azerbajdžanského fan klubu. Ten narýchlo zorganizovala trénerka Valentina Popovová, rodáčka z neďalekého mestečka Sumgait. V 6. sete ešte Štrbíková odvrátila dva mečbaly, ale tretím sa Ódorová hrajúca už 15 sezón vo Francúzsku, definitívne prebojovala do európskej špičky.

Po stretnutí s Češkou Eva Ódorová pre www.olympic.sk povedala: „S Renátou sa poznáme od detstva a ťažko môžeme nejako jedna druhú prekvapiť. Ešte ráno sme si dali spolu kávičku a večer  v dedine športovcov v Baku na ňu pôjdeme opäť. Môj postup do osmičky je určite vysoké prekročenie plánu, veď do Baku som sa kvalifikovala zo skupiny hráčok  na 33.- 48. mieste.“ Renáta Štrbíková bola sklamaná z prehry, ale športovo priznala: „Eva dnes bola lepšia. Vychádzal jej povestný forhend, niekoľkokrát ma ním nachytala na hruškách. Blahoželám jej k postupu a určite sa budem snažiť, aby som jej túto prehru vrátila. Ak sa stretneme na ME v septembri v Jekaterinburgu, tak už tam“.
 
Vo štvrťfinále Eva Ódorová hrajúca v maximálnej pohode a v skvelej forme, dokázala zaskočiť aj veľmi ambicióznu a talentovanú Ukrajinku Margarytu Pesockú (14. nasadená) a poradila si s ňou hladko 4:1 na sety. Vybojovala si tak nečakane, ale celkom zaslúžene účasť v semifinále turnaja, ktorý má vyššiu úroveň ako tradičné ME. Vo forhendových kontrách, ktorými ukrajinská blondínka bežne ničí súperky, ju jednoducho tromfla. Ódorová sa po konzultáciách s viacerými trénermi starostlivo prip

Eva Ódorová v Baku hrá v skvelej forme. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Eva Ódorová v Baku hrá v skvelej forme.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

ravila na svoju podstatne mladšiu protivníčku a zvolila veľmi efektívnu taktiku. Diváci tak videli brilantné výmeny, ktoré neraz ocenili potleskom na otvorenej scéne. Eva Ódorová hrala maximálne  efektívne, súperke dovolila uhrať iba jediný set.  Zvíťazila presvedčivo 4:1 /5,9,4,-10,9/.

„Hralo sa mi výborne, nebola som pod žiadnym tlakom, že musím za každú cenu vyhrať,povedala po zápase na stretnutí  s novinármi  v I–zóne Eva Ódorová a dodala: „Vo výmenách som si verila, pri hre som zúročila dlhoročné skúsenosti. Hoci už pred  duelom ma pobolievalo rameno pravej  ruky, v zápale hry som nič necítila. Za to teraz sotva zdvihnem pravačku... Ponáhľam sa na masáž, lebo  zajtra sa dá vyhrať s obranárkou  len so sto percentne zdravou rukou.“

Reálnu šancu prebiť sa do najlepšej európskej osmičky mal v Baku aj druhý z našich zástupcov na stolnotenisovom turnaji Wang Yang (35.).  Proti mladému, subtilnému  Angličanovi  Liamaovi Pitchfordovi  (19.) si veril a postup do štvrťfinále bol pre neho veľmi silným motívom. Prvé tri sety sa však nechal prekvapiť učebnicovým útokom ostrovana, ktorý predvádzal ako treba hrať na defenzívu. Až potom zmenil taktiku spresnil hru a priebeh zápasu sa razom obrátil. Wang si dovolil aj viackrát  úspešne zaútočiť a vyzeralo to, že o výsledku rozhodne  až 7. set. V šiestom už náš hráč viedol 9:4  a vyrovnanie na 3:3 bolo na spadnutie. Angličan však začal riskovať a údery mu vychádzali. Wang mal setbal za stavu 10:9 a 12:11,ale šancu nepremenil. Súboj Wang – Pitchford sa tak skončil 2:4 (-6,-4,-5,6,5,-12).

Tréner Jarolím Miko vystúpenie svojho zverenca pre www.olympic.sk zhodnotil slovami: “Po 3. sete Wang skrátil príjem podania, po ňom mohol prísť od súpera prvý,  iba ľahší topspin a Angličan prišiel o výhodu nátlakového útoku. Stav 9:4 mal náš „Janko“ premeniť na víťazný set a som presvedčený, že potom by vyhral aj celý duel. Ale taký je stolný tenis..."


ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA: Mokošová vo finále viacboja osemnásta
Športová gymnastka Barbora Mokošová obsadila vo finále viacboja 18. miesto s celkovým súčtom 48,832 b. Vo štvrtok jej udelili za preskok 13,833 b, za bradlá 12,166 b, za kladinu 10,633 a za prostné 12,200. Mokošová obsadila v dvojdňovej kvalifikácii viacboja 38. miesto s hodnotením 50,032 b. Keďže za každú krajinu mohla ísť do 18-členného finále len jedna pretekárka, v redukovanom poradí si výrazne polepšila a do bojov o medaily sa kvalifikovala z posledného postupového miesta (18.). Na aprílových ME v Montpellieri bola Mokošová sedemnásta. Výsledky - viacboj: 1. Mustafinová (Rus.) 58,566 b, 2. Steingruberová (Švaj.) 56,699, 3. Weversová (Hol.) 55,065, ... 18. Barbora Mokošová (SR) 48,832.
  

Mokošovej tréner Martin Zvalo hodnotil jej vystúpenie celkove ako veľmi dobré. “Po troch náradiach bola Barbora trinásta, pokazila až záverečnú kladinu. Tam sa na jej koncentrácii podpísalo veľmi dlhé čakanie. Spadla hneď po prvom flik-salte a potom sa troche ,rozsypala´. Dovtedy išla viacboj lepšie ako v kvalifikácii. Najlepšie jej vyšiel preskok, ale aj bradlá zvládla podstatne lepšie ako v kvalifikácii. Už postup do finále bol veľký úspech a keby takýto výkon, ako predviedla dnes, podala aj na svetovom šampionáte, určite by sa kvalifikovala na OH v Riu de Janeiro. Pritom posledné dva mesiace mala veľmi ťažké. Maturovala, robila prijímačky, do toho mala zdravotné problémy… Ja som s jej výkonmi v Baku celkove veľmi spokojný,” komentoval tréner pre www.olympic.sk.
 
VOLEJBAL: Slováci prehrali s favorizovanými Rusmi 1:3
Tím slovenských volejbalistov prehral vo štvrtkovom zápase B-skupiny s Ruskom 1:3. Slováci síce po veľkom boji zobrali favoritom prvý set, ale v ďalších troch dejstvách už dominovali hráči Ruska. Slováci prehrali v Baku druhýkrát z troch duelov. V sobotu ich čaká súboj s Belgickom. Rusi s troma výhrami dominujú v B-skupine. Výsledok - B-skupina: Rusko - Slovensko 3:1 (-24, 17, 18, 20). 116 min, rozhodovali: Collados (Fr.), Michlicová (Poľ.), 1000 divákov. Zostava a body SR: J. Zaťko 2, Kriško 9, Ondrovič 6, Lux 14, Š. Chrtiansky ml. 13, Prešinský 10, liberá Kempa a Vydarený (Macko 1, Končál, Mlynarčík 6, T. Halanda, Hruška). Tabuľka: 1. Rusko 3 3 0 9:2 269:229 9, 2. Bulharsko 2 2 0 6:3 217:194 5, 3. Nemecko 2 1 1 4:3 164:151 3, 4. Slovensko 3 1 2 4:7 234:265 3, 5. Belgicko 2 0 2 2:6 156:186 1, 6. Taliansko 2 0 2 2:6 188:203 0.

"Niektorí z našich hráčov sa prvýkrát stretli s tímom na takejto vysokej úrovni. V úvode nás Rusi odtiahli servisom od siete a ťažko sme sa presadzovali proti vysokému bloku. V prvom sete sme prehrávali vysoko 8:19, ale potom prišiel na servis Lux, zatlačili sme ich, hrali sme parádny volejbal a prvý set sme vyhrali. Škoda, že sme v úvode druhého setu nedodržali taktiku. Rusi boli v ďalšom priebehu lepší a zaslúžene vyhrali. Chlapcom nemôžem nič vyčítať, snažili sa a odohrali naozaj dobrý zápas. Každý bodík, ktorý sme uhrali, bol cenný. Tréner Rusov trochu prestriedal, ale v momente to musel vrátiť späť a nechal na ihrisku základnú šestku," povedal pre spravodajstvo Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) tréner Miroslav Palgut.


Slovenská cyklistka Tereza Medveďová počas časovky. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Slovenská cyklistka Tereza Medveďová počas časovky.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

CESTNÁ CYKLISTIKA: Medveďová v časovke na 29. mieste

Tereza Medveďová obsadila v časovke jednotlivkýň na 25,8 km v Baku 29. miesto. Trať zvládla priemernou rýchlosťou 39,578 km/h za 39:06,78 min. Už na medzičase po polovici trate za najlepšími výrazne zaostávala a napokon na víťaznú Holanďanku Ellen van Dijkovú stratila 6:39,91 min. Holandská víťazka dosiahla rýchlostný priemer 47,707 km/h. Výsledky - časovka na 25,8 km: 1. Van Dijková (Hol.) 32:26,87 min, 2. Solovejová (Ukr.) 33:03,37, 3. Van Vleutenová (Hol.) 33:33,56, ... 29. Tereza Medveďová (SR) 39:06,78.

vodné pólo: slovenky vyhrali nad srbskom a budú bojovať o konečné 7. miesto
Mladé slovenské vodné pólistky vyhrali na I. európskych hrách v Baku v skupine o 7. až 12. miesto nad Srbskom 10:6 a budú bojovať o konečnú siedmu pozíciu. Slovenky rozhodli o svojom triumfe šesťgólovou kanonádou už v prvej štvrtine. Najlepšou strelkyňou zápasu bola so štyrmi presnými zásahmi Patrícia Krivdová. Turnaj v metropole Azerbajdžanu je zároveň neoficiálnymi ME kadetiek do 17 rokov. Výsledok v skupine o 7. až 12. miesto: Slovensko - Srbsko 10:6 (6:2, 1:1, 1:0, 2:3). Góly SR: Krivdová 4, Stankovianska 2, Pažická, Kováčiková, Rybanská, Majláthová. Zostava SR: Stehlíková, Stručková - Kováčiková, Kurucová, Baranovičová, Junasová, S. Pažická, Kačková, Krivdová, Stankovianska, Rybanská, Majlathová, Bergerová.
 


SÚŤAŽNÝ Program slovenských Športovcov poČas ĎalŠích DVOCH DNÍ

 
Poznámka: Uvádzame miestne časy, na Slovensku je o tri hodiny menej. 


Piatok 19. júna

BOX (Kryštálová hala 2): 20.45 osemfinále do 81 kg M (Matúš Strnisko nastúpi proti Rusovi Siliaginovi)

LUKOSTREĽBA (Štadión Tofika Bachramova): 14.52 eliminácia olympijský luk Ž (Alexandra Longová)

STOLNÝ TENIS (Športová hala): 11.00 semifinále dvojhra Ž (Eva Ódorová nastúpi proti Holanďanke Li Ťie), 16.30 – 21.30 zápasy o medaily dvojhra Ž (Eva Ódorová)

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Strelecké centrum - SC): 9.00 – 13.00 ľubovoľná malokalibrovka 3x20 Ž (Daniela Demjen Pešková, Jana Hyblerová - SH 2, SH 3), 10.30 – 18.00 dvojitý trap M (Hubert Andrzej Olejnik - SC 4)

VODNÉ PÓLO (Water Polo Arena): 12.00 o 11. miesto v turnaji CH (Slovensko - Rumunsko)
 
 

Sobota 20. júna

BOX (Kryštálová hala 2): 15.45 osemfinále do 60 kg M (Michal Zátorský nastúpi proti Turkovi Yilmazovi), 18.15 osemfiinále do 52 kg M (Viliam Tankó v nastúpi proti Belgičanovi Ayigahovi)

CESTNÁ CYKLISTIKA (v uliciach mesta s cieľom na Námestí slobody): 12.00 – 16.00 cestné preteky s hromadným štartom Ž (Tereza Medveďová)

LUKOSTREĽBA (Štadión Tofika Bachramova): 9.00 – 12.30 a 14.00 – 17.30 eliminácia olympijský luk M (Boris Baláž)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA (Národná gymnastická aréna): 16.00 – 20.15 finále na náradiach M – prvé tri náradia (Slavomír Michňák nastúpi vo finále na koni s držadlami)

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Strelecké centrum - SC): 9.00 – 14.15 ľubovoľná pištoľ na 50 m M (Juraj Tužinský, Pavol Kopp - SC 2, SC 3), 9.00 – 17.00 skeet M – 1. deň (Štefan Zemko - SC 4), skeet Ž (Danka Barteková, Andrea Stranovská - SC 4)

VODNÉ PÓLO (Water Polo Arena): 12.00 – 16.00 zápasy o umiestenia D

VOLEJBAL (Kryštálová hala 1): 11.00 základná skupina M Slovensko – Belgicko

Podujatia a športovci
Juniorský olympijský tím 2024
2 percent nadacia

Súvisiace

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV