Športové aktuality
18 min. čítania

Štvrtý súťažný deň v Baku: Vlček a Tarrom v K2 na 1000 m štvrtí, Kmeťová s Kohlovou do finále K2 na 200 m, Mokošová do finále viacboja

Ľ. Souček, M. Gaško, Z. Kríž, TASR, SITA

Vizitky členov slovenskej výpravy nájdete na http://www.baku.olympic.sk

BAKU + MINGAČEVIR 15. júna (SOV - Ľubomír Souček a Mojmír Gaško, tlačoví atašé slovenskej výpravy na EH + Zdenko Kríž, vyslaný redaktor www.olympic.sk + SITA, TASR) – Po hektickej, ale aj úspešnej slovenskej nedeli bol pondelok slovenských reprezentantov na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku pokojnejší. Súťažili len na piatich športoviskách.

V kanoistickom centre v Mingačevire, približne 300 km od Baku, bola slovenská účasť priam masová. Predpoludním nás potešili Peter Gelle víťazstvom v B-finále K1 na 1000 m (obsadil konečné 10. miesto) a predovšetkým Erik Vlček a Juraj Tarr, ktorí sa štvrtým miestom k2 na 1000 m postarali o zatiaľ druhý najlepší slovenský výsledok na EH 2015. Úradujúcim majstrom sveta na tejto trati chýbali na zisk bronzu ne

Kompletná nominácia slovenskej výpravy na Európske hry v Baku - aktualizované

celé tri desatiny sekundy. Popoludní v rozjazdách súťažili Martina Kohlová v K1 na 200 m a spolu s Ivanou Kmeťovou aj v K2 na 200 m, Ľubomír Hagara v C1 na 200 m, Martin Jankovec s Ľubomírom Beňom v K2 na 200 m a Miroslav Zaťko v K1 na 200 m. Do finále sa však prebil len dvojkajak na 200 m Kmeťová, Kohlová, ktorý sa v utorok predstaví vo finále aj na 500 m trati. Okrem toho budeme mať vo finále ešte štvorkajak na 1000 m v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin.

Zvyšní naši športovci súťažili priamo v Baku. Do finále - ale viacbojárskeho - sa podvečer prebojovala aj športová gymnastka Barbora Mokošová. Vodní pólisti vo Water Polo Arene predpoludním podľahli Španielom 9:14, ale postúpili do osemfinále. Vodné pólistky popoludní hrali so Španielkami. Zápasníčka Lenka Matejová vo voľnom štýle do 48 kg v Aréne Hejdara Alijeva mala v prvom kole voľný žreb, ale po prehre s Turkyňou Demirhanovou v osemfinále vypadla. Gymnasta Slavomír Michňák v Národnej gymnastickej aréne tromi solídnymi cvičeniami ukončil svoje účinkovanie v kvalifikácii viacboja, ale ešte ho čaká finálové vystúpenie na koni s držadlami. A napokon večer sa v Aquatickom centre so slovenskou účasťou konalo finále tímovej súťaže synchronizovaných plavkýň. Náš tím skončil celkove dvanásty.
 

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: NA 1000 M VLČEK S TARROM V K2 ŠTVRTÍ, GELLE VYHRAL B-FINÁLE V K1, KMEŤOVÁ S KOHLOVOU DO FINÁLE AJ NA 200 M
Erik Vlček a Juraj Tarr krátko pred finišom. Na kilometrovej trati preťali métu na štvrtom mieste. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Erik Vlček a Juraj Tarr krátko pred finišom. Na kilometrovej trati preťali métu na štvrtom mieste.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil vo finále K2 na 1000 m v Mingačevire štvrté miesto.

Na zisk bronzu našim reprezentantom chýbalo 281 tisícin bodu, ale na kľúčovej olympijskej trati sa po neúspechu na ME aj na pretekoch SP konečne prebojovali do finále a patrili v ňom k najlepším. Úradujúci majstri sveta zaostali v azerbajdžanskom Mingačevire o vyše dve sekundy za víťaznými Maďarmi Zoltánom Kammererom a Tamásom Szalaiom. Striebro získali favorizovaní Nemci Max Rendschmidt s Marcusom Grossom. Bronz si vypádlovali Bielorusi Vitalij Bialko, Roman Petrušenko, ktorí v závere odrazili nápor slovenského tandemu. Na prelome apríla a mája na ME v Račiciach Vlček s Tarrom na kilometri nepostúpili medzi elitnú deviatku, na EH však boli blízko k medailovému úspechu. Prezident Slovenského olympijského výboru František Chmelár, ktorý ako člen exekutívy Európskych olympijských výborov v pondelok odovzdával medaily práve najlepším v kategórii K2 na 1000 m, tak prišiel o príležitosť medailovo dekorovať slovenských reprezentantov... Výsledky A-finále K2 mužov na 1000 m: 1. Kammerer, Szalai (Maď.) 3:11,681, 2. Rendschmidt, Gross (Nem.) 3:12,034, 3. Bialko, Piatrušenko (Biel.) 3:13,584, 4. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 3:13,865.

Erik Vlček a Juraj Tarr po pretekoch blahoželajú zlatému maďarskémiu dvojkajaku Kammerer, Szalai. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Erik Vlček a Juraj Tarr po pretekoch blahoželajú zlatému maďarskémiu dvojkajaku Kammerer, Szalai.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

"Mám naozaj veľmi zmiešané pocity. Tri desatiny od medaily na týchto skvelých pretekoch a hrách, to ma trošku mrzí. Medaily sú pekné a sú to premiérové hry, takže by to bola aj nejaká história. No na druhej strane, keď si uvedomím, že dnešný výkon bol konečne hodný nášho kalibru, tak som spokojný. Začiatok sezóny vyzeral z našej strany veľmi zle, nevedeli sme sa pozbierať a toto bola konečne jazda, ktorá bola fajn,"

zhodnotil vystúpenie Erik Vlček, ktorý ľutuje, že v programe EH nie je disciplína K2 na 500 m. „V nej by sme teraz boli veľmi dobrí,“ dodal. Vlani na MS v Moskve deblkajak Vlček, Tarr dominoval na oboch tratiach, na olympijskom kilometri i na neolympijskej päťstovke.

Rovnako sa na preteky a ich výsledok pozeral aj jeho kolega z K2 Juraj Tarr, jeden z najstarších slovenských športovcov na EH (ročník 1979): "Je to tak 50 na 50. Mrzí ma, že sme nezískali medailu, veď sú to prvé Európske hry. Z tohto podujatia zrejme už cenný kov nikdy nezískam, lebo podľa mňa sa vzhľadom na môj vek na ďalších nezúčastním. Pozitívom je však zase to, že po nešťastných majstrovstvách Európy a Svetovom pohári sme sa dostali do finále a boli sme kúsok od cenných kovov."

Prioritou zverencov trénera Petra Likéra v tejto sezóne je uspieť na augustových MS v Miláne, kde pôjde aj o miestenky na OH 2016 v Riu de Janeiro. "Čakajú nás ešte najdôležitejšie preteky a forma stúpa. Vieme, že ju dokážeme ešte vyladiť a pripraviť sa. To je pozitívum z týchto pretekov, no to štvrté miesto nás mrzí," dodal Erik Vlček.

Peter Gelle si pádluje po víťazstvo v B-finále na 1000 m. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Peter Gelle si pádluje po víťazstvo v B-finále na 1000 m.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

Petrovi Gellemu

sa v nedeľu nepodarilo prebojovať do elitného finále v olympijskej disciplíne K1 na 1000 m, ale v pondelok ráno v "béčku" dominoval pred Španielom Roiom Rodríguezom. Výsledný čas 30-ročného kajakára mal hodnotu 3:35,203 min. Víťazom A-finále a šampiónom európskych hier sa stal nemecký favorit Max Hoff (3:28,205). Gelle obsadil konečné 10. miesto.

V pondelňajších rozjazdách sa všetkých päť slovenských lodí prebojovalo do popoludňajšieho semifinále na 200 m. Kajakárka Martina Kohlová finišovala v Mingačevire v rozjazde K1 piata rovnako ako v K2 po boku Ivany Kmeťovej. Singlkanoista Ľubomír Hagara i kajakár Miroslav Zaťko obsadili šieste miesto. Dvojkajak v zložení Martin Jankovec, Ľubomír Beňo skončil vo svojej rozjazde posledný, postúpil však ďalej vďaka času.

V utorňajšom A-finále na 200 m trati sa predstaví jediná slovenská loď - v K2 to budú Ivana Kmeťová a Martina Kohlová. Rokmi osvedčený dvojkajak musel po úvodnej rozjazde absolvovať v pondelok popoludní aj semifinále, kde víťazným časom 36,847 bezpečne postúpil do utorkových bojov o medaily (12.40 h SELČ). Slovenky vyhrali suverénne a na tejto trati dosiahli zatiaľ najrýchlejší čas v Mingačevire. Účasť v B-finále na 200 m (boje o 10.- 18. miesto) si v pondelkovom semifinále vybojovali kajakár Miroslav Zaťko, kanoista Ľubomír Hagara a kajakárka Martina Kohlová. Pre dvojkajak Martina Jankovca a Ľubomíra Beňa sa 8. miestom v semifinále preteky na 200 m skončili.

Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou si v K2 vybojovali finálovú účasť po päťstovke aj na dvojstovke. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou si v K2 vybojovali finálovú účasť po päťstovke aj na dvojstovke.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV


Slovenky mohli na dvestometrovej trati postúpiť do finále priamo už z rozjázd, no tie im nevyšli podľa predstáv a na tretiu priečku stratili pol sekundy. "No táto semifinálová jazda nám vyšla, pretože sme o dosť predbehli Portugalčanky, ktoré s nami išli aj v prvej plavbe. Navyše sme mali aj podstatne lepší čas. Viac sme sa koncentrovali a išlo nám to lepšie," povedala po semifinále Ivana Kmeťová. V semifinále Slovenky utvorili rekord EH 36,847 s. "Tešíme sa z toho a dáva nám to nádej do finále. Zajtra je však nový deň. Ak by sme boli na päťstovke do 6. miesta, tak budeme spokojné, pretože sú tu samé olympijské medailistky, na dvojstovke chceme obe prekvapiť," uviedla Martina Kohlová.

Napriek tomu, že v K1 na 200 m jej ušlo A-finále, Kohlová bola so svojím výkonom spokojná. "Myslím si, že aj K1 bolo úspešné. To semifinále bolo veľmi ťažké. Ja som do toho išla s tým, že chcem postúpiť do A-finále. Nakoniec mi ušlo o desatinu sekundy, ale predbehla som medailistky v tejto disciplíne, takže som sa tešila aj zo štvrtého miesta a hlavne z času. Bol jeden z mojich najrýchlejších," pokračovala.


VODNÉ PÓLO: CHLAPCI AJ DIEVČATÁ PODĽAHLI SÚPEROM ZO ŠPANIELSKA, ALE POSTÚPILI
Momentka zo súboja našich mladých vodných pólistov so Španielmi. FOTO: MOJMÍR GAŠKO, SOV
Momentka zo súboja našich mladých vodných pólistov so Španielmi.
Foto
MOJMÍR GAŠKO, SOV

Družstvo slovenských vodných pólistov do 17 rokov

v poslednom zápase v D-skupine so Španielskom bojovalo o výhodnejšiu pozíciu v boji o štvrťfinále. Slovenskí vodní pólisti trikrát viedli o gól, no vždy svoj náskok stratili. Po prvý raz sa Španieli dostali do jednogólového vedenia až v čase, keď ostávali 2 minúty a 8 sekúnd do konca druhej štvrtiny. Naši ale dokázali pri početnej výhode vyrovnať, vzápätí však inkasovali dvakrát. Po dvoch štvrtinách tak prehrávali 4:6. V tretej časti už Španieli odskočili na rozdiel dvoch gólov, čo síce naši ešte dokázali stiahnuť, vzápätí ale dostali ďalšie góly, ktoré rozhodli o celkovom triumfe mladých Španielov v pomere 14:9. Napriek tomu však kadetský tím SR postúpil z tretieho miesta v skupine do osemfinále. D-skupina, chlapci: Španielsko - Slovensko 14:9 (2:2, 4:2, 5:3, 3:2). Góly SR: Furman 3, Kočák, Orem a Úradník po 2.

Tréner Slovákov Miroslav Gogola videl na výkone našich viaceré pozitíva, veď až do tretej štvrtiny išlo o úplne vyrovnaný súboj: „Tento zápas nám ukázal, že vieme hrať aj so silným súperom. Nesmieme ale spraviť zbytočné chyby.“ Na druhej strane ocenil silu súpera a poukázal na faktory našej prehry: „Španieli ukázali svoju kvalitu. Začali sme robiť chyby v obrane, pridali sa aj chyby a nevyužité šance v útoku. Súper začal chodiť do prečíslení. My sme v útoku nedali gól a viackrát platilo známe pravidlo nedáš - dostaneš. Tieto nedostatky pramenili aj z miernej kondičnej výhody súpera.“ V súboji o štvrťfinále sa mladí Slováci stretnú s druhým tímom z B-skupiny, ktorým bude pravdepodobne Nemecko.

Zo súboja našich dievčat so Španielkami. FOTO: MOJMÍR GAŠKO, SOV
Zo súboja našich dievčat so Španielkami.
Foto
MOJMÍR GAŠKO, SOV

Aj naše vodné pólistky mali za súpera kadetský tím Španielska. Súperky si už v úvode zápasu vybudovali pohodlný päťgólový náskok. Do konca prvej štvrtiny Slovenky strelili jediný den gól. Aj v ďalších častiach zápasu góly pribúdali najmä do našej brány. Celkovú zápasovú dominanciu napokon Španielky potvrdili víťazstvom 20:4.
Manažérka slovenského tímu v Baku Ivana Mihalkovičová zhodnotila zápas stručne: „Dnes to bolo veľmi ťažké. Jednak po psychickej stránke, ale dievčatá aj zastihol slabší deň. Všetci veríme, že zajtra to bude lepšie.“ Cieľom našich dievčat na I. EH v Baku je štvrté miesto v skupine, dôležitý bude aj zajtrajší zápas proti Taliankam. „Zajtra proti Taliankam sa budeme snažiť prekvapiť. Kolektív je nabudený a chce dosiahnuť čo najlepší výsledok, takže s motiváciou nemáme problém,“ dodala Ivana Mihalkovičová.

Cieľom našich dievčat na I. EH v Baku bolo štvrté miesto v skupine. To už splnili. Postup do štvrťfinále by bolo niečo navyše. Dôležitý bude zajtrajší zápas proti Taliankam. „Proti Taliankam sa budeme snažiť prekvapiť. Kolektív je nabudený a chce urobiť čo najlepší výsledok, takže s motiváciou žiaden problém nemáme,“ dodala na záver Ivana Mihalkovičová. Priamo do semifinále postúpia prvé dva tímy zo skupiny, družstvá z 2. a 3. miesta budú bojovať vo štvrťfinále.


záPASENIE: Lenka MAtejová vypadla v osemfinále
Slovenská reprezentantka v zápasení voľným štýlom Lenka Matejová sa rozlúčila s účinkovaním na európskych hrách v Baku v osemfinále. V hmotnostnej kategórii do 48 kg nestačila v osemfinále na Turkyňu Evin Demirhanovú, keď ju súperka v čase 5:07 min položila na lopatky. Demirhanová následne vypadla vo štvrťfinále, takže nepotiahla Slovenku ani do opráv. V kvalifikačnom kole mala Matejová voľno.
 
ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA: MOKOŠOVÁ DO FINÁLE VIACBOJA, MICHŇÁKOV SOLÍDNY DRUHÝ „POLČAS“
Slavomír Michňák s trénerom Petrom Krištofom. FOTO: ĽUBOMÍR SOUČEK, SOV
Slavomír Michňák s trénerom Petrom Krištofom.
Foto
ĽUBOMÍR SOUČEK, SOV

Gymnasta Slavomír Michňák po pokazenom nedeľňajšom cvičení v prostných užý nemohol pomýšľať na postup do finále viacboja (pôjde v ňom 18 najlepších z kvalifikácie), ale druhý „polčas“ viacboja zvládol veľmi solídne. Najlepšie mu vyšla hrazda, na "kráľovskom" náradí získal 13,766 b. Za preskok dostal 13,433 b., jeho zostavu na bradlách ohodnotili rozhodcovia známkou 13,066 b. Celkove vo viacboji získal 78,497 b. Ani v jednej disciplíne nedosiahne na finále, konečné poradie bude známe až večer po skončení posledného sledu.

"Dnešok som začal veľmi dobre. Hrazdu som zacvičil dobre, lepšie asi ani neviem. V preskoku som dostal trochu menej bodov, ako som plánoval. Podľa predstáv mi nevyšli bradlá, jeden prvok na nich som nedotiahol do konca a pri ďalšom som bol trocha neistý. Môj viacbojársky výsledok negatívne ovplyvnili nedeľňajšie prostné,” zhodnotil kvalifikáciu viacboja pre agentúru SITA Slavomír Michňák. V nedeľu si vybojoval účasť v šesťčlennom finále na koni s držadlami.

Barbora Mokošová s trénerom Martinom Zvalom. FOTO: ĽUBOŠ RUPČÍK
Barbora Mokošová s trénerom Martinom Zvalom.
Foto
ĽUBOŠ RUPČÍK

V konkurencii veľmi podobnej majstrovstvám Európy sa v druhej časti kvalifikácie viacboja Barbora Mokošová po kvalitných výkonoch v prostných a v preskoku z 18. miesta prebojovala do 18-členného finále. O dva dni sa tak v Baku predstaví opäť s novou šancou a odhodlaním posunúť sa medzi európskou  elitou ešte vyššie, pretože sa pôjde od nuly.

Po súťaži  bola Barbora Mokošová uvoľnená a zjavne spokojná. Pre stránku www.olympic.sk čerstvá maturantka na Športovom gymnáziu na Ostredkovej ulici v Bratislave a absolventka úspešných prijímacích pohovorov na  FTVŠ UK povedala: „Dnes som zacvičila oveľa lepšie ako včera, hoci v nedeľu boli na programe moje silnejšie  náradia. Vydarila sa mi  dnes aj zostava na kladine. Nespadla som z nej a až na jednu väzbu mi všetko vyšlo. V prostných som po dvoch rokoch  predviedla novú zostavu, ktorá sa náročnosťou blížila už takej, akú som predvádzala pred zlomením priehlavku ľavej nohy. Mojou najslabšou disciplínou na EH boli bradlá. Dva razy som z nich v Baku spadla. Napriek tomu si vo finále trúfam  dosiahnuť celkovo aj lepšie umiestenie. Na bradlách sa budem držať ako kliešť a keď mi vyjdú aj ďalšie tri náradia ako teraz , určite sa posuniem vyššie. Samozrejme, dva dni do finále nebudú bez tréningu, ale rada by som  si počas nich pozrela aspoň starú časť mesta  a niektoré historické miesta. Po skončení účinkovania v Baku ma čaká spolu s rodičmi dovolenka v Grécku. Na tú  sa však začnem tešiť až po finálovom vystúpení.“

Tréner úspešnej slovenskej gymnastky Martin Zvalo tiež neskrýval spokojnosť s výkonmi svojej zverenkyne. „Možno  sa to niekomu bude zdať čudné,  ale ja som spokojný aj  s výkonom Barbary na bradlách, hoci ich pokazila. Prvé dve tretiny zostavy však išla ako nikdy a ukázala skrytý potenciál aj v tejto disciplíne. Dostala sa v celkovom súčte nad 50 bodov, čo je prísľub pred OH v Riu. Takýto výkon by mal stačiť na olympijskú miestenku. V športovej gymnastike to majú pretekári s kvalifikáciou na OH veľmi ťažké, lebo do Brazílie sa dá prebojovať iba cez jediné preteky – MS v Glasgowe. Kto tam uspeje, tiež ešte nemá definitívu, pretože iba postúpi do druhého kola  kvalifikácie na predolympijské  preteky v Rio de  Janeiro. Až na nich sa definitívne rozhodne, kto zabojuje  na OH 2016 o medaily. S organizáciou gymnastických súťaží v Baku som  spokojný, všetko funguje ako má. Novinky, ktoré zaviedla do súťaže Svetová gymnastická federácia sú pre divákov iste atraktívne, ale gymnastom  výrazne sťažujú život  a predlžujú pretekársky stres. Nasledujúce dni sa v Baku popri tréningu chceme odreagovať fandením našim akvabelám a atlétom,“ povedal na Martin Zvalo.
 

SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: SLOVENSKÝ TÍM DVANÁSTY
Družstvo slovenských akvabiel v zložení Simona Barutová, Naďa Daabousová, Petra Ďurišová, Miroslava Kratinová, Sophia Lobpreisová, Diana Miškechová, Natália Pivarčiová, Rebecca Schererová obsadilo v súťaži tímov konečné 12. miestp. Slovenské akvabely si vo finále nevylepšili svoju pozíciu z kvalifikácie. Zlato získali reprezentantky Ruska, ktoré sa zároveň stali aj juniorskými majsterkami Európy. Aj súťaž dvojíc, v ktorej Petra Ďurišová s Dianou Miškechovou nepostúpili do finále, ovládli favorizované Rusky.

"Dievčatá zaplávali dobre s menšími chybami. Umiestenie je podľa očakávania. Nepočítali sme s tým, že v porovnaní s kvalifikáciou príde k nejakým výrazným zmenám v poradí. Potešili nás však vyššie známky," povedala pre TASR trénerka slovenských reprezentantiek Nora Szauder.

Výsledky – tímy: 1. Rusko 169,0992, 2. Španielsko 162,0406, 3. Ukrajina 159,0860, ... 12. Slovensko (Simona Barutová, Naďa Daabousová, Petra Ďurišová, Miroslava Kratinová, Sophia Lobpreisová, Diana Miškechová, Natália Pivarčiová, Rebecca Schererová) 139,8430, dvojice: 1. Filenkovová, Kulaginová (Rus.) 169,0568, 2. Alexandriová, Alexandriová (Rak.) 162,8395, 3. Nariežná, Jachnová (Ukr.) 161,6500, ... 14. Petra Ďurišová, Diana Miškechová (SR) - nepostúpili z kvalifikácie.
 

VYŽREBOVANIE ZÁPASOV SLOVENSKÝCH BOXEROV: DVAJA ROVNO DO OSEMFINÁLE
V pondelok vyžrebovali boxerský turnaj mužov, v ktorom má Slovensko štvornsáobné zastúpenie. Dvaja z nášho kvarteta – Viliam Tankó do 52 kg a Michal Zátorský do 60 kg majú v prvom kole voľný žreb, takže prvý zápas odboxujú v osemfinále. Vyžrebovanie našich boxerov na EH v Baku – do 52 kg: Viliam Tankó má v 1. kole voľný žreb, v osemfinále nastúpi 20. júna okolo 18.15 h miestneho času proti Belgičanovi Ayigahovi, do 60 kg: Michal Zátorský má v 1. kole voľný žreb, v osemfinále nastúpi 20. júna okolo 14.00 proti víťazovi súboja Gashi (Nem.) – Yilmaz (Tur.), do 81 kg: Matúš Strnisko nastúpi v 1. kole 17. júna okolo 14.30 proti Španielovi Camachovi, do 91 kg: Erik Tlkanec nastúpi v 1. kole 16. júna okolo 13.45 proti Maďarovi Hámorimu.

SÚŤAŽNÝ Program slovenských Športovcov poČas ĎalŠích DVOCH DNÍ

 
Poznámka: Uvádzame miestne časy, na Slovensku je o tri hodiny menej.
 

Utorok 16. júna

BOX (Kryštálová hala 2): 13.45 prvé kolo do 91 kg (Erik Tlkanec proti Maďarovi Hámorimu)
LUKOSTREĽBA (Štadión Tofika Bachramova): 9.00 – 11.00 kvalifikácia olympijský luk M (Boris Baláž), 14.00 – 16.00 kvalifikácia olympijský luk Ž (Alexandra Longová)
RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (Mingačevir): 11.26 finále K4 1000 m M (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin), 11.37 K2 500 m Ž (Ivana Kmeťová, Martina Kohlová), 15.00 - 18.00 A-finále K2 200 m Ž (Ivana Kmeťová, Martina Kohlová), K1 5000 m Ž (Lucia Mištinová), K1 5000 m M (Marek Krajčovič), B-finále K1 200 m (Miroslav Zaťko), C1 200 m (Ľubomír Hagara), K1 200 m (Martina Kohlová)
STOLNÝ TENIS (Športová hala): 11.00 – 15.00 dvojhra Ž (Barbora Balážová, Eva Ódorová), 17.00 – 21.00 dvojhra M (Ľubomír Pištej, Wang Jang)
SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE (Aquatické centrum): 10.00 – 11.30 finále sólo (Naďa Daabousová), 18.00 – 20.00 finále voľné kombo (Slovensko)
ŠPORTOVÁ STREĽBA (Strelecké centrum - SC): 12.10 – 15.00 vzduchová puška 10 m Ž (Daniela Demjen Pešková, Jana Hyblerová - SC 1), 10.30 – 17.30 trap M – 1. deň (Erik Varga, Marian Kovačócy - SC 4) , trap Ž (Zuzana Rehák Štefečeková - SC 4)
TAEKWONDO (Kryštálová hala 3): 9.00 – 13.00 vyraďovacie súboje do 49 kg Ž (Terézia Pavková), 15.00 – 18.00 štvrťfinále a semifinále, 21.15 – 23.15 súboje o medaily
VODNÉ PÓLO (Water Polo Arena): 14.15 základná skupina D Slovensko – Taliansko, 18.00 o postup do štvrťfinále CH Slovensko - Nemecko
VOLEJBAL (Kryštálová hala 1): 16.30 základná skupina M Nemecko - Slovensko
 

Streda 17. júna

BOX (Kryštálová hala 2): 14.30 prvé kolo do 81 kg (Matúš Strnisko proti Španielovi Camachovi)
LUKOSTREĽBA (Štadión Tofika Bachramova): 14.00 – 20.15 eliminácia miešané dvojice (Boris Baláž, Alexandra Longová)
STOLNÝ TENIS (Športová hala): 11.00 – 15.00 dvojhra Ž, 17.00 – 21.00 dvojhra M
ŠPORTOVÁ STREĽBA (Strelecké centrum - SC): 13.30 – 18.00 vzduchová pištoľ 10 m M (Juraj Tužinský, Pavol Kopp - SC 1), 10.30 – 15.45 trap M – 2. deň (Erik Varga, Marian Kovačócy - SC 4)
VODNÉ PÓLO (Water Polo Arena - WPA 1 a 2): 10.30 – 13.15 štvrťfinále D (WPA 1 a WPA 2), 14.15 – 17.00 a 18.00 – 20.45 štvrťfinále CH (WPA 1 a WPA 2)
ZÁPASENIE (Aréna Hejdara Alijeva): 10.00 – 14.00 a 20.30 – 21.30 voľný štýl do 74 kg M (Michal Duba), do 97 kg M (Jozef Jaloviar)
Podujatia a športovci
paris

Súvisiace

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV