Sumár výsledkov slovenských športovcov na XXII. zimných olympijských hrách v Soči 2014

Biatlon
MUŽI
10 km (87 štartujúcich):  1. Ole Einar Björndalen (Nór.) 24:33,5 min (1), ...37. Matej KAZÁR +1:31,3 (3), 52. Pavol HURAJT +2:12,3 (0), 65. Tomáš HASILLA +2:31,9 (3), 68. Martin OTČENÁŠ (všetci SR) +2:34,3 (3).
Stíhacie preteky na 12,5 km (59): 1. Martin Fourcade (Fr.) 33:48,6 min (1), ... 23. Matej KAZÁR +1:49,8 (3), 52. Pavol HURAJT (obaja SR) +5:25,7 (1).
20 km (89): 1. Martin Fourcade (Fr.) 49:31,7 h (1), ... 19. Matej KAZÁR +2:25,2 (2), 28. Pavol HURAJT (SR) +3:21,6 (1), 43. Tomáš HASILLA +4:45,2 (2), 58. Miroslav MATIAŠKO (obaja SR) +6:27,0 (4).
15 km s hromadným štartom (30): 1. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 42:29,12 min (0), ...15. Matej KAZÁR (SR) +1:56,5 (2).
Štafeta na 4x7,5 km (19):  1. Rusko 1:12:15,9 (0+8), ... 12. Slovensko (Pavol HURAJT, Tomáš HASILLA, Miroslav MATIAŠKO, Matej KAZÁR) +3:07,9 (1+9).
ŽENY
7,5 km (84):  1. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) 21:06,8 min (0), ... 43. Jana GEREKOVÁ +1:51,2 (3), 62. Martina CHRAPÁNOVÁ +2:41,5 (2), 72. Paulína FIALKOVÁ (všetky SR) +3:20,3 (5).
Stíhacie preteky na 10 km (57):  1. Darja Domračevová (Biel.) 29:30,7 min (1), ... 6. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) +58,54 (2), 35. Jana GEREKOVÁ (SR) +3:27,0 (4).
15 km (82): 1. Darja Domračevová (Biel.) 43:19,6 min (1), ... 27. Anastasia KUZMINOVÁ +4:54,5 (4), 50. Jana GEREKOVÁ +7:01,2 (5), 59. Martina CHRAPÁNOVÁ +8:40,9 (5), 66. Terézia POLIAKOVÁ (všetky SR) +10:00,2 (6).
12,5 km s hromadným štartom (30):  1. Darja Domračevová (Biel.) 35:25,6 min (1), ... 26. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) +3:24,7 (5), umiestenie korigované po diskvalifikácii pôvodne 4. Sachenbacherovej-Stehleovej (Nem.).
Štafeta 4x6 km (16): 1. Ukrajina 1:10:02,5 h (0+5), ... 14. SLOVENSKO (Jana GEREKOVÁ, Paulína FIALKOVÁ, Terézia POLIAKOVÁ, Martina CHRAPÁNOVÁ) o kolo pozadu (5+19).
MIX
Miešané štafety na 2x6 km žien a 2x7,5 km mužov (16):  1. Nórsko 1:09:17,0 h (0+2), ... 5. SLOVENSKO (Jana GEREKOVÁ, Anastasia KUZMINOVÁ, Pavol HURAJT, Matej KAZÁR) +1:47,7 (0+10), pôvodne štafeta obsadila 6. miesto, ale 4. Nemky boli za doping Sachenbacherovej-Stehleovej diskvalifikované.

Zjazdové lyžovanie
MUŽI
Slalom (117): 1. Mario Matt (Rak.) 1:41,84, ... 6. Adam ŽAMPA +1,44, Andreas ŽAMPA nedokončil 2. kolo, Matej FALAT (všetci SR) nedokončil 1. kolo.
Obrovský slalom (109): 1. Ted Ligety (USA) 2:45,29 min, ... 22. Adam ŽAMPA (SR) +3,12, 32. Andreas ŽAMPA (SR) +6,33.
Superkombinácia (50): 1. Sandro Viletta (Švajč.) 2:45,20 min, ... 5. ADAM ŽAMPA (SR) +1,14 s, Matej FALAT a Martin BENDÍK (obaja SR) nedokončili zjazdovú časť.
Super-G (63): 1. Kjetil Jansrud (Nór.) 1:18,14 min, ... 28. Adam ŽAMPA +2,81, 36. Andreas ŽAMPA +4,28, 42. Matej FALAT +4,67, 43. Martin BENDÍK (všetci SR) +4,92.
Zjazd (50): 1. Matthias Mayer (Rak.) 2:06,23 min, ... 45. Martin BENDÍK (SR) +9,16.
ŽENY
Slalom (88): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:44,54, ... 19. Petra VLHOVÁ +5,62, Jana GANTNEROVÁ nedokončila 2. kolo, Barbara KANTOROVÁ a Barbora LUKÁČOVÁ (všetky SR) nedokončili 1. kolo.
Obrovský slalom (90): 1. Tina Mazeová (Slov.) 2:36,87 min, ... 24. Petra VLHOVÁ +4,82, 38. Barbara KANTOROVÁ +10,94, 45. Barbora LUKÁČOVÁ +13,79, Kristína SAALOVÁ (všetky SR) nedokončila 1. kolo.
Superkombinácia (39): 1. Maria Höflová-Rieschová (Nem.), ... Jana GANTNEROVÁ a Kristína SAALOVÁ (obe SR) nedokončili slalomovú časť (v zjazdovej časti obsadili 27., resp. 30. miesto).
Super-G (50): 1. Anna Fenningerová (Rak.) 1:25,52 min, ... 22. Barbara KANTOROVÁ (SR) +3,39, Kristína SAALOVÁ (SR) preteky nedokončila.
Zjazd (42): 1. Tina Mazeová (Slovin.) a Dominique Gisinová (Švajč.) obe 1:41,57 min,..., 31. Kristína SAALOVÁ (SR) +4,41.
 
Beh na lyžiach
MUŽI
Šprint voľnou technikou (86): 1. Ola Vigen Hattestad (Nór.) v kvalifikácii 3:28,35 min, ... v kvalifikácii 66. Peter MLYNÁR (SR) +23,41.
Tímový šprint (22):  1. Iivo Niskanen, Sami Jauhojärvi (Fín.) v semifinále 23:14,89 min, ... v semifinále 17. Peter MLYNÁR, Martin BAJČIČÁK (SR) +1:31,93.
Skiatlon (68): 1. Dario Cologna (Švaj.) 1:08:15,4 h, ... 31. Martin BAJČIČÁK (SR) +2:44,7.
15 km klasicky (91): 1. Dario Cologna (Švajč.) 38:29,7 min,... 23. Martin BAJČIČÁK (SR) +1:58,3, 51. Peter MLYNÁR (SR) +4:20,6.
50 km voľnou technikou (64): 1. Alexander Legkov (Rus.) 1:46:55,2 h, ... 14. Martin BAJČIČÁK (SR) +39,2.
ŽENY
Šprint voľnou technikou (67): 1. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) v kvalifikácii 2:32,07 min, ... v kvalifikácii 39. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR) +9,88, 55. Daniela KOTSCHOVÁ (SR) +17,74.
Tímový šprint (16): 1. Ingvild Flugstad Östbergová, Marit Björgenová (Nór.) v semifinále 16:04,05 min, ... v semifinále 14. Alena PROCHÁZKOVÁ, Daniela KOTSCHOVÁ (SR) +2:09,79.
10 km klasicky (75):  1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 28:17,8 min,... 50. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR) +3:50,6.
30 km voľnou technikou ():
 
Sánkovanie
MUŽI
Jednosedadlové sane (39): 1. Felix Loch (Nem) 3:27,526 min, ... 20. Jozef NINIS (SR) +3,605.
Dvojice (19): 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.) 1:38,933 min, ...12. Marián ZEMANÍK, Jozef PETRULÁK (SR) +2,024, 16. Marek SOLČANSKÝ, Karol STUCHLÁK (SR) +3,452.
ŽENY
Jednosedadlové sane (31): 1. Natalie Geisenbergerová (Nem.) 3:19,768 min, ... 25. Viera GBÚROVÁ (SR) +6,929.
MIX
Miešaná štafeta (12): 1. Nemecko 2:45,649 min, ... 10. SLOVENSKO (Viera GBÚROVÁ, Jozef NINIS, Marián ZEMANÍK, Jozef PETRULÁK) +4,516.
 
Akrobatické lyžovanie
ŽENY
Slopestyle (22): 1. Dara Howellová (Kan.) 88,80, ... 18. Natália ŠLEPECKÁ 34,60, 20. Zuzana STROMKOVÁ (obe SR) 24,40.
 
Krasokorčuľovanie
ŽENY
Súťaž žien (30): 1. Adelina Sotnikovová (Rus.) 224,59,... 24. Nicole RAJIČOVÁ (SR) 125,00.
 
Šort trek
ŽENY
1500 m (36): 1. Jang Čou (Čína) v kvalifikácii 2:26,543 min, ... 29. Tatiana BODÓVÁ (SR) v kvalifikácii 2:31,788.
 
Boby
MUŽI
Štvorboby (30): 1. Rusko I 3:40,60 min, ... 25. Slovensko (Milan JAGNEŠÁK, Petr NÁROVEC, Lukáš KOŽIENKA, Juraj MOKRÁŠ) po 3 jazdách +4,23.
 
Ľadový hokej
MUŽI
Celkové poradie (12): 11. SLOVENSKO.
Základná skupina: SLOVENSKO – USA 1:7, SLOVENSKO – Slovinsko 1:3, SLOVENSKO – Rusko 0:1 po samostatných nájazdoch, baráž o postup do štvrťfinále: SLOVENSKO – Česko 3:5.
 

Autor: Ľubomír Souček

XXII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY SOČI 2014 (7. – 23. februára 2014)

Generálni partneri

    Automobilový partner

    Logistický partner

    Hlavní partneri

      Dodávatelia

        Mediálni partneri

          DIALOG OKNO 1 Zarovnane podla scroll TOP 50px (da sa nastavit v cssku)