Výsledky Slovákov na OH 2008

SOBOTA 9. AUGUSTA 2008


CYKLISTIKA - preteky jednotlivcov s hromadným štartom (245,4 km): 62. Ján Valach +10:37 min, Roman Broniš a Matej Jurčo súťaž nedokončili.

PLÁVANIE - 100 m motýlik ? ženy (rozplavby): 25. Martina Moravcová 59,03 - nepostúpila z rozplavieb do semifinále.

STREĽBA - vzduchová puška 40 - ženy: 9. Daniela Pešková 396 - nepostúpila z kvalifikácie do finále, trap - muži (I. časť kvalifikácie - 75 terčov): 5. Erik Varga 72, 11. Mário Filipovič 70, vzduchová pištoľ 60 - muži: 28. Pavol Kopp (SR) 575 - nepostúpil z kvalifikácie do finále.
 

NEDEĽA 10. AUGUSTA 2008


BEDMINTON - dvojhra žien - 2. kolo: Wang Čen (Hongkong) - Eva Sládeková 2:0 (7, 8), bol to jediný zápas Slovenky v Pekingu.

PLÁVANIE - 100 m znak ? muži (rozplavby): 8. Ľuboš Križko 54,07 - slovenský rekord, postúpil z 8. miesta do semifinále.

STREĽBA  trap  muži: 9. Erik Varga 117,... 14. Mário Filipovič (obaja SR) 115 ? ani jeden nepostúpil z kvalifikácie do finále.

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA ? cvičenie na náradiach ? bradlá: 80. Ivana Kováčová 12,500, kladina: 82. Ivana Kováčová 12,350, Slovenka skončila vo viacboji na 93. mieste..

TENIS  1. kolo dvojhry ? ženy: Daniela Hantuchová ? Ai Sugijamová (Jap.) 6:2, 3:0, pre dážď nedohrali.
PONDELOK 11. AUGUSTA 2008

JACHTING muži - trieda RS:X, poradie po 1. a 2. rozjazde: 29. Patrik Pollák.

PLÁVANIE 100 m znak ? muži (semifinále): 13. Ľuboš Križko 54,38, nepostúpil do finále.

STREĽBA ? trap ? ženy (finále): 2. Zuzana Štefečeková 89 (70+19).

TENIS 1. kolo dvojhry ? ženy: Daniela Hantuchová - Ai Sugijamová (Jap.) 6:2, 7:5, Dominika Cibulková - Pauline
Parmentierová (Fr.) 6:1, 7:5, muži: Dominik Hrbatý - Thomaz Bellucci (Braz.) 2:6, 6:4, 6:2 .

VODNÝ SLALOM - C1, kvalifikácia: 1. Michal Martikán 170,15 (0), postúpil do semifinále, K1, kvalifikácia: 11. Peter Cibák 172,95 (0), postúpil do semifinále.
 

UTOROK 12. AUGUSTA 2008


JACHTING ? muži - trieda RS:X, poradie po 3. a 4. rozjazde: 28. Patrik Pollák.

PLÁVANIE - 200 m motýlik ženy (rozplavby): 31. Denisa Smolenová 2:13,81, nepostúpila do semifinále.

STREĽBA - ľubovoľná pištoľ 60 - muži (finále): 6. Pavol Kopp 657,6 (563+94,6).

TENIS  2. kolo dvojhry ? ženy: Daniela Hantuchová - Caroline Wozniacká (Dán.) 1:6, 3:6, Dominika Cibulková - Cvetana Pironkovová (Bulh.) 6:2, 6:2, muži: James Blake (8-USA) - Dominik Hrbatý 7:6 (3), 4:6, 6:3, 1. kolo štvorhry ? ženy: Zi Jan, Jie Ženg (8-Čína) - Daniela Hantuchová, Janette Husárová 6:1, 7:6 (9).

VODNÝ SLALOM - C1, finále: 1. Michal Martikán 176,65 (4), K1 muži, semifinále: 12. Peter Cibák (SR) 89,41 (2), nepostúpil do finále.
 

STREDA 13. AUGUSTA 2008


CYKLISTIKA  časovka mužov: 29. Matej Jurčo +5:41,49 min.

PLÁVANIE - 100 m v. sp. ženy (rozplavby): 23. Martina Moravcová 55,20, nepostúpila do semifinále.

TENIS osemfinále dvojhry - ženy: Jelena Jankovičová (2-Srb.) - Dominika Cibulková 7:5, 6:1.

VODNÝ SLALOM C2, kvalifikácia: 1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner 186,73 (0), postúpili do semifinále, K1 ženy, kvalifikácia: 1. Elena Kaliská 186,19 (0), postúpila do semifinále.
 

ŠTVRTOK 14. AUGUSTA 2008


DŽUDO ? muži do 100 kg: Zoltán Pálkovács prehral v 1. kole s Eduardom Costom (Arg.).

JACHTING ? muži - trieda RS:X, 5. a 6. rozjazda: Patrik Pollák, pre nepriaznivý vietor súťaž odložili.

STREĽBA ? skeet ? ženy (kvalifikácia): 8. Danka Barteková 67, nepostúpila do finále, športová puška 3x20 ? ženy (kvalifikácia): 22. Daniela Pešková (SR) 577.

VODNÝ SLALOM - C2, semifinále: 2. Pavol a Peter Hochschornerovci 94,88 (2), postúpili do finále.

ZÁPASENIE - grécko-rímsky štýl - muži do 84 kg: 19. Attila Bátky, v 1. kole prehral s Juniorom Estradom (Kuba) 0:3.
 

PIATOK 15. AUGUSTA


ATLETIKA ? guľa mužov (kvalifikácia): 30. Milan Haborák 19,32 m, nepostúpil do finále, kladivo (kvalifikácia): 10. Libor Charfreitag 76,61 m, postúpil do finále, 23. Miloslav Konopka 71,96 m, nepostúpil do finále, 800 m žien (rozbehy): 3. Lucia Klocová 1:59,42 min, postúpila priamo do semifinále, trojskok žien (kvalifikácia): Dana Velďáková mala tri neplatné pokusy.

JACHTING - trieda RS:X, 5. rozjazda: 25. Patrik Pollák, celkove na 28. pozícii.

PLÁVANIE - 50 m v. sp. ženy (rozplavby): 27. Martina Moravcová 25,47, nepostúpila do semifinále.

STREĽBA - ľubovoľná malokalibrovka 60 ? muži (kvalifikácia): 16. Jozef Gönci 593, nepostúpil do finále.

VODNÝ SLALOM - C2, finále: 1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner 190,82 (4), K1 ženy, semifinále: 1. Elena Kaliská 97,13 (0), finále: 1. Elena Kaliská 192,64 (0).

VZPIERANIE - muži do 85 kg: 12. Ondrej Kutlík 343 (150+193).
 

SOBOTA 16. AUGUSTA 2008


ATLETIKA ? chôdza mužov na 20 km: 26. Matej Tóth 1:23:17 hod., 800 m žien (semifinále): Lucia Klocová 1:58,80 min, celkove 11. čas, nepostúpila do finále.

JACHTING - trieda RS:X, 6. rozjazda: Patrik Pollák, pre nepriaznivý vietor sa nejazdilo.
 

NEDEĽA 17. AUGUSTA 2008


ATLETIKA ? maratón žien: 67. Zuzana Tomasová 2:49:39 hod., 100 m prek. žien (rozbehy): 37. Miriam Bobková 13,65, nepostúpila do semifinále, kladivo mužov (finále): 8. Libor Charfreitag 78,65 m, výška mužov (kvalifikácia): 33. Peter Horák 215 cm.

JACHTING - trieda RS:X, 6. a 7. rozjazda: 29. Patrik Pollák 162.

STREĽBA - ľubovoľná malokalibrovka 3x40, muži: 37. Jozef Gönci 1154, nepostúpil do finále.


PONDELOK 18. AUGUSTA 2008


ATLETIKA ? kladivo žien (kvalifikácia): 3. Martina Hrašnová 72,87 m, postúpila do finále, trojskok mužov (kvalifikácia): 14. Dmitrij Vaľukevič 17,08 m, nepostúpil do finále.

JACHTING - trieda RS:X, 8. a 9. rozjazda: 30. Patrik Pollák 221.

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA ? rozjazdy na 1000 metrov ? C1: Marián Ostrčil 4:00,191, tretí v rozjazde, celkove 6. čas, postúpil do semifinále, K4 mužov: Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr) 2:57,876, víťazi 2. rozjazdy, celkove tretí čas, postúpili priamo do finále

STOLNÝ TENIS ? dvojhra žien (predkolo): Eva Ódorová - Priscila Tommyová (Vanuatu) 4:0 (5, 7, 2, 3), Ódorová postúpila do 1. kola.

VZPIERANIE - do 105 kg: Martin Tešovič nenastúpil na súťaž.
 

UTOROK 19. AUGUSTA 2008


ATLETIKA ? diaľka žien (kvalifikácia): Jana Velďáková mala tri neplatné pokusy.

JACHTING - trieda RS:X, 10. rozjazda: 30. Patrik Pollák 243, je to jeho konečné umiestenie.

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA ? rozjazdy na 500 metrov ? C1: Marián Ostrčil 1:55,911, šiesty v rozjazde, postúpil do semifinále, K2 žien: Ivana Kmeťová, Martina Kohlová 1:47,284, siedme v rozjazde, postúpili do semifinále.

STOLNÝ TENIS ? dvojhra žien (1. kolo): Eva Ódorová - Petra Lovasová (Maď.) 4:2 (9, 6, 4, -8, -8, 10), Ódorová postúpila do 2. kola.

TRIATLON ? muži: Pavel Šimko súťaž nedokončil.
 

STREDA 20. AUGUSTA 2008


ATLETIKA ? 800 m mužov (rozbehy): Jozef Repčík 1:48,64 min, celkove 46. výkon, nepostúpil do semifinále, kladivo žien (finále): 8. Martina Hrašnová 71,00 m.

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA - C1 1000 m (semifinále): Marián Ostrčil piaty v rozjazde za 4:03,696, nepostúpil do finále.

STOLNÝ TENIS ? dvojhra žien - 2. kolo: Gao Jun (USA) - Eva Ódorová 4:2 (-10, 2, 9, -9, 9, 4), Ódorová nepostúpila do 3. kola.
 

ŠTVRTOK 21. AUGUSTA 2008


ATLETIKA - desaťboj, poradie po 5 disciplínach: 25. Slaven Dizdarevič 3137 (11,16/-0,1 - 702/+0,3 - 13,97 - 196 - 52,02), chôdza žien na 20 km: 32. Zuzana Malíková 1:34:33, slovenský výkon roka.

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA ? 500 m ? semifinále C1: Marián Ostrčil 1:58,401, ôsmy v rozjazde, nepostúpil do finále, semifinále K2 žien: 7. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová 1:46,380, nepostúpili do finále.

ZÁPASENIE - voľný štýl, do 120 kg: 3. David Musuľbes.
 

PIATOK 22. AUGUSTA 2008


ATLETIKA - desaťboj, konečné poradie: 24. Slaven Dizdarevič 7021 (100 m: 11,16/-0,1 - diaľka: 702/+0,3 - guľa: 13,97 - výška: 196 - 400 m: 52,02 - 110 m prek.:15,61/-0,4 - disk: 39,86 - žrď: 400 - oštep: 43,58 - 1500 m: 4:51,42), chôdza mužov na 50 km: 35. Miloš Bátovský 4:06:30, 47. Kazimír Verkin 4:21:26, Peter Korčok nedokončil pre zranenie.

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA ? 1000 m ? K4 mužov (finále): 2. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr) 2:56,593.
 

SOBOTA 23. AUGUSTA 2008


CYKLISTIKA - cross country žien: 24. Janka Števková, 2 kolá za víťazkou.

Autor: SOV

XXII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY SOČI 2014 (7. – 23. februára 2014)

Exkluzívny partner

    Generálni partneri

      Hlavní partneri

        Automobilový partner

        Logistický partner

        Dodávatelia

          Mediálni partneri