Ako prvý Slovák na ZOH súťažil Zmoray, na strednom mostíku nepostúpil do hlavnej súťaže

Profile picture for user afinode
Juraj
Falát

Whistler 12. februára (TASR) - Slovenský skokan na lyžiach Tomáš Zmoray nepostúpil na XXI. ZOH vo Vancouveri do sobotňajšej hlavnej súťaže na strednom mostíku HS 106. Olympijský debutant pristál v kvalifikácii vo Whistleri na značke 94 m a so známkou 107,5 b obsadil spomedzi 61 štartujúcich prvé nepostupové 51. miesto. Prvých desať pretekárov v aktuálnom poradí Svetového pohára malo účasť medzi elitnou päťdesiatkou zabezpečenú automaticky, Zmorayovi chýbal na postup jediný bod. Víťazom kvalifikácie sa stal Nemec Michael Uhrmann výkonom 106 m.

Zmoray, ktorý štartoval s číslom 4, po absolvovaní kvalifikačného pokusu netajil sklamanie. "Dĺžka bola síce solídna, ale po technickej stránke mi skok priliš nevyšiel, preto nemôžem byť spokojný. Neskoro som zareagoval na odraze a potom sa to viezlo," povedal pre TASR Zmoray, ktorý bol vôbec prvým slovenským športovcom v akcii na zimnej olympiáde v metropole Britskej Kolumbie. Zverenec trénera Milana Filipka nastúpil na kvalifikáciu osem hodín pred slávnostným otvorením hier. Zmoray ešte bude mať šancu postúpiť do hlavnej súťaže na veľkom mostíku.