Cena Terryho Foxa pre Petru Majdičovú a Joannu Rochetteovú

Profile picture for user afinode
Juraj
Falát

Vancouver 27. februára (TASR) - Slovinská bežkyňa na lyžiach Petra Majdičová získala prestížne ocenenie Terryho Foxa za svoj výkon, keď so zlomenými rebrami získala bronzovú medailu v šprinte na ZOH vo Vancouveri. Nadácia Terryho Foxa odovzdá deň pred ukončením ZOH ocenenie Majdičovej a kanadskej krasokorčuliarke Joannie Rochetteovej za ich mimoriadne výkony na olympiáde vo Vancouveri.

Majdičová získala bronz napriek nešťastnému pádu pred začiatkom kvalifikácie šprintu. Rochetteová, ktorej pred začiatkom súťaže zomrela matka, získala vo Vancouveri tiež bronzovú medailu. Cena nesie meno kanadskej športovej legendy Terryho Foxa. Ten pre rakovinu prišiel o nohu a v roku 1980 absolvoval Maratón nádeje krížom cez Kanadu s cieľom získať zdroje na boj proti rakovine. Po 5373 kilometroch za 143 dní však Fox musel svoj beh ukončiť, pretože rakovina napadla aj jeho pľúca.