Obrovský slalom pre 20-ročnú Rebensburgovú, Gantnerová na 35. mieste

Profile picture for user afinode
Juraj
Falát

Whistler 25. februára (TASR) - Iba 20-ročná Nemka Viktoria Rebensburgová sa stala vo Whistleri olympijskou víťazkou v obrovskom slalome. Striebro so stratou štyroch stotiniek získala Slovinka Tina Mazeová a bronz Rakúšanka Elisabeth Görglová (+0,14). Preteky sa šli v dva rôzne dni, pretože v stredu nemohli pre hmlu uskutočniť 2. kolo. V ňom Veronika Zuzulová zaostala za vedúcou pretekárkou 3,84 s a Jana Gantnerová 4,88 s. Ani jedna Slovenka sa nedostala do prvej tridsiatky, ktorá ide v 2. kole v obrátenom poradí. So štartovou pozíciou 34 sa Zuzulová vzdala štvrtkového 2. kola a radšej išla trénovať na piatkový slalom. Gantnerová sa z 38. zlepšila na 35. priečku (+8,62).

"Bol to pre mňa od začiatku do konca veľký boj. Nie preto, že bola hmla, podmienky mali všetky približne rovnaké. Ale spravila som veľmi skoro chybu, keď som mala problém vojsť do bránky, ktorú som zbadala v tej hmle neskoro. Vošla som do kompresie a už to bolo," referovala Zuzulová TASR. Chyba sa stala v najnevhodnejšom momente, teda v nájazde do roviny a slovenská zjazdárka stratila tempo i kopec času. "To ma úplne rozhodilo, určite by to vyzeralo ináč, takto to však bolo prakticky v celej jazde mimo rytmu," konštatovala smutná Zuzulová.

Najlepší čas v stredu dosiahla Rakúšanka Elisabeth Görglová, o dve stotinky pred Francúzkou Tainou Bariozovou a o 16 stotín pred svojou krajankou Kathrin Zettelovou. Vo štvrtok však bolo poradie úplne iné. Zo šiesteho po 1. Kole na zlato úspešne Nemka Victoria Rebensburgová. Dvadsaťročná juniorská majsterka sveta poznala elitné pódium medzi dospelými iba raz, bolo to v januárovom obrovskom slalome Svetového pohára v Cortine, kde skončila druhá. Ďalšie dve medailistky boli šťastné a sklamané zároveň. Mazeová už mala striebro zo super-G a teraz jej zlato ušlo o milimetre. Bronzová Görglová už mala bronz zo zjazdu a v obráku po 1. kole viedla, v druhom si na Rebensburgovú neudržala 35-stotinový náskok.

Výsledky – zjazdové lyžovanie, ženy - obrovský slalom: 1. Rebensburgová (Nem.) 2:27,11 min. (1:15,47-1:11,64), 2. Mazeová (Slovin.) +0,04 s (1:15,39-1:11,76), 3. Görglová (Rak.) +0,14 (1:15,12- 1:12,13), 4. Suterová (Švaj.) +0,41, 5. Zettelová (Rak.) +0,42, 6. Hölzlová (Nem.) +0,47, ... 35. Jana GANTNEROVÁ (SR) +8,62, Veronika ZUZULOVÁ na 2. kolo nenastúpila, po prvom bola na 34. mieste.