V skiatlone po skvelom finiši víťazom Švéd Hellner, Bajčičák na 25. mieste

Profile picture for user afinode
Juraj
Falát

Whistler 20. februára (TASR) - V skiatlone mužov na 30 km (15 km klasicky a 15 km voľne) si zlato vybojoval švédsky bežec na lyžiach Marcus Hellner pred Nemcom Tobiasom Angererom so stratou 2,1 sekundy, tretí dobehol ďalší Švéd Johan Olsson s odstupom na zlatého krajana 2,8 s. Jediný slovenský bežec na trati Martin Bajčičák obsadil 25. miesto (+2:46,7).

Slovenská nádej sa v skiatlone sústredila len do jedného mena, 33-ročného Martina Bajčičáka. Jeho obľúbená disciplína mu mala pomôcť, aby sa po voľnej pätnástke ocitol v druhých svojich pretekoch tam, kde si pred svojimi štvrtými ZOH v kariére trúfal. V pamäti si nosí už päť rokov najvýraznejší úspech, keď na MS v Oberstdorfe skončil štvrtý a o rok neskôr v olympijskom Pragelate mu 8. priečka zabezpečila piedestál v družine slovenského behu na lyžiach. Bajčičák si tentoraz ťarchu zodpovednosti v 'prezúvačke' zobral len na seba, slovenský zvyšok sa skiatlonom nerozptyľoval a koncentroval sa na zvyšné disciplíny. Na skiatlon si 'Bajčo' vybral do mokrého snehu najtvrdšie lyže, no ani tie mu nepomohli splnil svoju túžbu, byť v najlepšej pätnástke.

Výsledky – beh na lyžiach, muži - skiatlon (15 km klasicky a 15 km voľne): 1. Hellner (Švéd.) 1:15:11,4, 2. Angerer (Nem.) +2,1, 3. Olsson (Švéd.) 2,8, 4. Legkov (Rus.) 4,0, 5. Babikov (Kan.) 9,1, 6. Filbrich (Nem.) 13,6, … 25. Martin Bajčičák (SR) 2:46,7.