V krajskom finále športovej časti Olympijského odznaku všestrannosti v Banskej Bystrici s najlepšími výsledkami domáca ZŠ Ďumbierska

BANSKÁ BYSTRICA (OKBB) – Vo štvrtok 27. septembra sa na Športovom gymnáziu v Banskej Bystrici konalo krajské finále športovej časti Olympijského odznaku všestrannosti (OLOV). Slovenský olympijský výbor v spolupráci s Centrom voľného času Junior, Olympijským klubom Banská Bystrica, Osemročným športovým gymnáziom v Banskej Bystrici a s Banskobystrickým samosprávnym krajom  (uvedené subjekty zastupovali bývalá popredná atlétka Eva Murková, štvornásobný olympionik v atletike Pavol Blažek, Jozef Smekal a Imrich Kováč) dôstojne koordinoval celý priebeh športového podujatia.

Z celkového počtu 24 škôl, ktoré sa prihlásili prostredníctvom školského portálu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, potvrdilo účasť na krajskom finále OLOV 15 škôl zo Žilinského a Banskobystrického samosprávneho kraja. Deti súťažili v štyroch športových disciplínach - chlapci v behu na 50m a v skoku do diaľky z miesta, dievčatá v preskoku cez švihadlo a v cvičení sed-ľah. Výkony sa bodovali na základe tabuliek. Celkový súčet bodov každého člena družstva určil poradie prvých troch škôl.Matej Tóth pri dekorovaní najlepších dievčat, vpravo ďalšia olympionička Martina Hrašnová.

Najlepšie výsledky dosiahla ZŠ Ďumbierska Banská Bystrica, na druhom mieste skončila ZŠ Moskovská Banská Bystrica a na treťom ZŠ Karpatská Žilina. Okrem škôl boli ocenené aj traja najlepší jednotlivci v každej súťaži. Ceny odovzdávali olympionici v atletike Martina HrašnováMatej Tóth, ktorí následne rozdávali športujúcim deťom svoje podpisové kartičky.

Počas takmer dvojhodinového súťaženia sa všetky deti vystriedali na športových stanoviskách. Okrem behu na 50m, v ktorom sa súťažilo vonku, sa všetky ostatné športové disciplíny realizovali v priestoroch športovej haly gymnázia.

Autor: OK BB

XXII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY SOČI 2014 (7. – 23. februára 2014)

Generálni partneri

  Automobilový partner

  Logistický partner

  Hlavní partneri

   Dodávatelia

    Mediálni partneri

     DIALOG OKNO 1 Zarovnane podla scroll TOP 50px (da sa nastavit v cssku)