Erik Varga strieborný v trape na SP v Almaty

Almaty 24. mája (TASR) - Slovenský reprezentant Erik Varga obsadil v sobotu druhé miesto vo finále trapu mužov v rámci Svetového pohára v brokových zbraniach v kazašskom Almaty. Slovenský reprezentant v ňom podľahol v rozstrele so Španielom Albertom Fernandezom. Obaja v boji o zlato trafili po 13 rán, ale potom až v štvrtom rozstrele uspel Španiel.

Varga postúpil medzi elitnú šestku z piateho miesta, keď v kvalifikácii trafil 120 rán, až v rozstrele s Kuvajťanom Fehaidom Aldeehanom a Rašidom Al Athabom z Kataru. V semifinále to tiež bola dráma, keď Varga, Fernandez aj Talian Mauro De Fillipis trafili všetkých 15 holubov a až následný rozstrel poslal z boja von Taliana, ktorý nakoniec skončil štvrtý. V boji o bronz ho zdolal Aldeehani.

Výsledky - finále: Fernandez (Šp.) - Erik VARGA (SR) 13:13, rozstrel 4:3, o bronz: Aldeehani (Kuv.) - De Fillipis (Tal.) 14:11.© 2013 - 2015, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO I. európskych hier V Baku

Exkluzívny partner

    Generálny partner

      Hlavní partneri

        Automobilový partner

        Logistický partner

        Dodávatelia

          Mediálni partneri