Hokejovému tímu Lotyšska hrozí po údajnom druhom dopingovom prípade diskvalifikácia z turnaja ZOH

Riga 1. marca (TASR) - Lotyšskému hokejovému reprezentačnému tímu, ktorý zásluhou ôsmeho miesta na ZOH v Soči dosiahol najlepšie umiestnenie v histórii, hrozí dodatočná diskvalifikácia. Ako informuje kanadský denník Globe and Mail, dôvodom má byť druhý pozitívny dopingový test lotyšského hráča.

Globe and Mail sa odvoláva na správu pobaltského hokejového portálu sportacentrs.com, ktorý priniesol správu o dopingu Ralfsa Freibergsa. Dvadsaťdvaročný obranca pôsobí v zámorskej univerzitnej súťaži NCAA v drese Bowling Green State. Ak sa správa potvrdí, lotyšský národný tím by sa stal prvým hokejovým mužstvom s dvoma dopingovými prípadmi na jednej olympiáde.

Výkony lotyšského tímu v Soči zatienil Vitalijs Pavlovs, ktorý bol jedným zo šiestich dopingových hriešnikov na ZOH. Útočník Dinama Riga mal v odobranej vzorke po štvrťfinále s Kanadou (1:2) stopy po zákazanom stimulante metylhexanamínu.

Podľa pravidiel Medzinárodného olympijského výboru (MOV) môže byť tím potrestaný až potom, ako sa proti antidopingovým pravidlám previní viac ako jeden hráč. "Ďalšie informácie o prípade poskytneme výhradne disciplinárnej komisii MOV," povedal generálny sekretár Lotyšského olympijského výboru Žoržs Tikmers pre sportacentrs.com.© 2013, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY SOČI 2014 (7. – 23. februára 2014)

Generálni partneri

  Automobilový partner

  Logistický partner

  Hlavní partneri

   Dodávatelia

    Mediálni partneri

     DIALOG OKNO 1 Zarovnane podla scroll TOP 50px (da sa nastavit v cssku)