Jana Gereková v rýchlostných pretekoch SP v Anterselve štvrtá

Anterselva 23. januára (TASR) - Slovenská biatlonistka Jana Gereková podala v 6. kole Svetového pohára v talianskej Anterselve životný výkon a v rýchlostných pretekoch na 7,5 km obsadila 4. miesto. Od víťaznej Bielorusky Darje Domračevovej ju delilo 55,2 sekundy, druhá skončila vedúca žena priebežného poradia SP Fínka Kaisa Mäkäräinenová (+26,9), tretia Nemka Laura Dahlmeierová (+50,4). O svoje prvé tohtoročné body do SP sa postarala s 38. miestom ďalšia slovenská reprezentantka Martina Chrapánová (+2:05,5), 56. skončila Terézia Poliaková (+2:34,3), 92. Natália Prekopová (+4:07,7).

Gereková skončila v najcennejšom kariérnom výsledku štvrtá a deviaty raz obsadila umiestenie v top desiatke. Predtým mala výsledkový strop z nedávneho Oberhofu s 5. miestom v pretekoch s hromadným štartom. Od tretej priečky Nemky Dahlmeierovej ju delilo iba 4,8 s. V priebežnom poradí SP je Jana Gereková so 192 bodmi na 25. mieste (vedúca Mäkäräinenová má 612 bodov).