Krnáč v Rotterdame piaty

ROTTERDAM 2. apríla (SITA) - Slovenský reprezentant v džude Jozef Krnáč obsadil v kategórii do 66 kg na poslednom kvalifikačnom turnaji pred ME a OH piate miesto a v priebežnom redukovanom poradí Európanovje na deviatom mieste, ktoré ešte zaručuje postup na olympijské hry do Sydney. Či si Krnáč udrží túto pozíciu rozhodnú až májové majstrovstvá Európy vo Vroclavi, kde za umiestnenie môže získať dvojnásobný počet bodov. V Rotterdame v prvom zápase vyhral Krnáč nad Ukrajincom Andrejom Dončenkom, v druhom nad Izraelčanom Yonim Aramim, v treťom nad Talianom Girolamom Giovinazzom - všetko na ippon. V boji o postup do finále však prehral so Švédom Gabrielom Bengtssonom na ippon a v poslednom zápase o 3. miesto prehral s Rumunom Nocolaem Ivanom. "Jozef je podľa mojich prepočtov na deviatom mieste v redukovanom poradí," povedal tréner džudistov SR Rastislav Mezovský. "Krnáč má 35 bodov, na desiatom mieste sú však traja pretekári s 30 bodmi, takže rozhodnú majstrovstvá Európy. V poslednom zápase proti Ivanovi si Krnáč obnovil zranenie prostredníka, prst mu napuchol. Do ME máme viac času na doliečenie," dodal Rastislav Mezovský.