3 min. čítania

Na MS v ľadovom hokeji Slováci podľahli Rusom po predĺžení 2:3

Ostrava 10. mája (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom šiestom zápase na 79. majstrovstvách sveta v Ostrave s obhajcami titulu z Ruska 2:3 po predĺžení. Do tabuľky B-skupiny si tak zapísali bod, celkovo ich majú osem a stále živia nádej na štvrťfinále. Osud však nemajú vo vlastných rukách - ak chcú postúpiť, potrebujú v záverečnom vystúpení v skupine nutne vyhrať nad USA (v utorok o 16.15 h) a zároveň dúfať, že štvrtí Bielorusi (zatiaľ 10 bodov) v zostávajúcich dvoch zápasoch zaváhajú a Slovákov nepredbehnú. V prípadne rovnosti bodov majú slovenskí hokejisti lepší vzájomný zápas (2:1 pp). Rusi i Fíni sú definitívne vo štvrťfinále.

Slováci sa ujali vedenia v 5. minúte, keď strelu Kopeckého z otočky z ostrého uhla prekvapujúco pustil nepozorný Bobrovskij do siete. Rusi v ďalšom priebehu zatlačili Slovákov, jasne ich prestrieľali a napokon skóre otočili. V 28. minúte vyrovnali zásluhou presilovkového gólu Mozjakina a na začiatku tretej tretiny poslal favorita do vedenia po individuálnej akcii Tarasenko. Vypredanú ČEZ Arénu dostal v 50. minúte vyrovnávajúcim gólom do varu Gáborík a duel tak dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o dvoch bodoch pre zbornú Panarin.

Vladimír Vůjtek, tréner SR: "Dnes sme odohrali náš najlepší zápas na šampionáte. Od začiatku sme sa bili o body. Samozrejme, ruský tím je veľmi silný, chvíľami sa mu podarilo nás zatlačiť do obranného pásma. Dnes sme však boli schopní aj kontrovať a vytvoriť si dobré príležitosti. Posledná tretina už bola úplne vyrovnaná a šance na víťazstvá mali obe strany. Ruskému tímu sa podarilo dať v predĺžení rozhodujúci gól, k čomu im musím pogratulovať."

B-skupina (Ostrava) - Slovensko - Rusko 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1). Góly: 6. Kopecký (Pánik, Dravecký), 50. Gáborík (L. Hudáček) - 28. Mozjakin (Čudinov, Kuľomin), 41. Tarasenko (Antipin), 63. Panarin. Rozhodcovia: Hodek, Šindler - Lederer (všetci ČR), Fluri (Švajč.), vylúčení: 2:1 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, zmeny a striedania: od 41. min. Slováci s Lušňákom, 8812 divákov (vypredané). Slovensko: J. Hudáček - Meszároš, Graňák, Ďaloga, Mikuš, Jurčina, Sersen, Jánošík - L. Hudáček, Surový, Gáborík - Miklík , iedenský, Tatar - Jurčo, Bližňák, Bartovič - Pánik, Kopecký, Dravecký. Rusko: Bobrovskij – Belov, Jakovlev, Kulikov, Antipin, Medvedev, Čudinov, Mironov - Dadonov, Šipačov, Panarin - Mozjakin, Malkin, Kuľomin - Tarasenko, Anisimov, Kovaľčuk - Širokov, Tichonov, Plotnikov.