Na svetovej zimnej univerziáde dve štvrté miesta: Kantorová v super-G a tanečný pár Testová - Csölley

Trentino 14. a 15. decembra (TASR) – Slovenskí krasokorčuliari Federica Testová a Lukáš Csölley obsadili v súťaži tanečných párov na 26. svetovej zimnej univerziáde v Trentine výborné štvrté miesto. Po piatkovom krátkom programe figurovali na priebežnej piatej pozícii, no v sobotňajších voľných jazdách predviedli druhé najlepšie vystúpenie a posunuli sa o priečku vyššie. Zlaté medaily získali Pernelle Carronová a Lloyd Jones z Francúzska, ktorí viedli už po krátkom programe.

V nedeľu len tesne unikla na univerziáde medaila v super-G Barbare Kantorovej. Časom 1:29,29 min obsadila štvrté miesto a od bronzovej priečky, na ktorej skončila Ruska Valentina Golenkovová ju delilo 0,07 s. Deviate miesto obsadila Barbara Lukáčová a na 14. mieste skončila strieborná z piatkového zjazdu Jana Gantnerová.
Zlato si vybojovala Talianka Giulia Borghettiová.

V rýchlostných pretekoch biatlonistov na 10 km skončil v nedeľu Martin Otčenáš na 8. mieste. Na zlatého Srba Milanka Petkoviča mal stratu 30,2 s. V pretekoch žien na 7,5 km Paulína Fialková obsadila solídnu piatu pozíciu, keď zaznamenala dve trestné kolá a výsledný čas 24:17,9 min. Do prvej desiatky sa zmestila i jej tímová kolegyňa Martina Chrapánová, ktorá dorazila na deviatom mieste s rovnakým počtom trestných kôl (24:37,9). Víťazkou sa stala Poľka Weronika Nowakowská-Ziemniaková (čas 22:44,8 min, tr. kolá 1).