Na svetovej zimnej univerziáde v kombinácii zlato pre Gantnerovú a striebro pre Kantorovú

Pozza di Fasa + Monte Bondone 20. decembra (TASR) - Slovenské alpské lyžiarky Jana Gantnerová a Barbara Kantorová zabezpečili v predposledný súťažný deň v rámci 26. svetovej zimnej univerziády (SZU) pre slovenskú výpravu dvojitú medailovú radosť. V kombinácii triumfovala Gantnerová pred Kantorovou. Gantnerová siahala na medailu aj v slalome, keď po prvom kole bola na druhom mieste. Napokon však skončila siedma – tesne za ďalšou Slovenkou Barborou Lukáčovou a tesne pred Kantorovou. V slalome zvíťazila Srbka Nevena Ignjatovičová, tretia skončila česká reprezentantka slovenského pôvodu Martina Dubovská.

"Viac by ma tešila medaila zo slalomu ako z kombinácie, pretože jazdím lepšie, no nevyšlo mi to ani v obrovskom slalome a ani v slalome. Musím sa predsa len rozpretekať, ešte mi to chýba, keďže som veľa nelyžovala. Spokojná som samozrejme so kompletizovaním medailovej zbierky, na druhej strane v slalome som neobhájila bronz," komentovala Gantnerová, ktorá získala pre Slovensko v ére samostatnosti už osemnástu zlatú univerzitnú medailu. Kantorová pridala štrnáste slovenské striebro. Na SZU 2013 Gantnerová obsadila striebornú pozíciu v zjazde, bola siedma v obrovskom slalome i slalome a štrnásta v super-G, Kantorová bola štvrtá v super-G, ôsma v slalome, deviata v zjazde a v obrovskom slalome si vyjazdila 16. pozíciu.

Slovenský snoubordista Matej Dolník obsadil v sobotňajšom finále freestylovej disciplíny slopestyle 8. miesto. Zlatú medailu získal Švajčiar Philippe Hänni.