Päť medailí Slovákov na MS vo vodnom slalome juniorov a pretekárov do 23 rokov v Penrithe

Penrith 25. – 27. apríla (TASR) - Slovenská výprava slalomárov na divokej vode sa na MS juniorov a kategórie do 23 rokov v austrálskom Penrithe si počas víkendu vybojovala spolu päť medailí. V piatok získala bronz hliadka kajakárov do 23 rokov v zložení Martin Halčin, Andrej Málek a Miroslav Urban. V pretekoch jednotlivcov vlaňajší majster Európy do 23 rokov Martin Halčin skončil rovnako ako vlani štvrtý. Zrejme doplatil aj na rozruch okolo krádeže svoje lode. Obhajcovia zlata v C2 Matúš Gewissler - Juraj Skákala obsadili 9. priečku. V sobotu Slováci pridali dva individuálne bronzy v K1 juniorov aj junioriek. Zaslúžili sa o ne juniori obhajca titulu Jakub Grigar a Paulína Matulániová, v K1 juniorov pridal Richard Macúš šieste miesto. V nedeľu sa o obe medaily postarali hliadky singlkanoistov. Juniorská hliadka v zložení Marko Gurecka, Marko Mirgorodský, Martin Mračna získala zlato a hliadka do 23 rokov v zložení Patrik Gajarský, Jerguš Baďura, Tomáš Džurný striebro. V indiduálnych pretekoch boli v C1 do 23 rokov Jerguš Baďura piaty a Patrik Gajarský desiaty a medzi juniormi Martin Mračna šiesty a Marko Gurecka siedmy.