Peter Sagan v 2. etape Tour de France druhý

Neeltje Jans 5. júla (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajšej druhej etape na 102. ročníku pretekov Tour de France (TdF) druhú priečku. Na cieľovej čiare ho po absolvovaní 166 km trate z Utrechtu na ostrov Neeltje Jans tesne zdolal Nemec Andre Greipel z Lotto Soudal. Tretí skončil Švajčiar Fabian Cancellara zo stajne Trek. Sagan si do boja o zelený dres pripísal 30 bodov, ďalších deväť získal v rýchlostnej prémii.

Novým lídrom priebežnej klasifikácie sa stal časom 3:44:01 h práve Cancellara. Pred druhým Nemcom Tonym Martinom z Etixx - Quick Step má náskok troch sekúnd, tretí je Francúz Tom Dumoulin z Giantu (+6 s). Sagan sa oproti sobote posunul na štvrtú priečku. Lídrom bodovačky je Greipel s 55 bodmi, slovenský šampión má na druhej priečke o šestnásť menej.

Tesne pred cieľom dostal slovenský cyklista defekt a výmena bicykla ho stála odstup 28 sekúnd od vedúcej skupiny. Problém však rýchlo vyriešil a približne dvanásť kilometrov pred cieľom sa opäť pripojil k lídrom v pelotóne. Pred cieľom mal veľkú podporu k dispozícii ako Greipel, tak aj Cavendish. Sagan sa však nestratil, výborným nástupom sa prepracoval do boja o pódiové umiestnenie, no na Greipela mu napokon chýbalo v cieli len niekoľko centimetrov.