Pred ZOH v Soči Rusi prijali množstvo opatrení v snahe zabrániť bezpečnostným hrozbám

Moskva 1. novembra (TASR) - Ruská vláda a bezpečnostné zložky chcú garantovať absolútne hladký priebeh budúcoročných zimných olympijských hier v Soči. Premiér Dmitrij Medvedev v rozhovore pre agentúru Reuters zdôraznil, že zodpovední robia všetko pre to, aby prekonali možné bezpečnostné hrozby.

Rusko podľa Medvedeva prijalo množstvo opatrení v oblasti rezortu pri Čiernom mori. Ten priamo susedí s nestabilným regiónom Severného Kaukazu, kde operujú islamskí povstalci. "V našej krajine existuje množstvo hrozieb, takže všetci tvrdo pracujeme. Špeciálne jednotky i vláda ako celok sa snažia poskytnúť záruky absolútnej bezpečnosti počas olympijských hier. A ja verím, že sa to podarí," uviedol Medvedev.

Náklady na ZOH v Soči zo strany ruských organizátorov sa vyšplhajú nad 50 miliárd amerických dolárov, pretože úspech najväčšieho športového sviatku roka je prioritou ruskej vlády. Tá chce hranicu so Severným Kaukazom spraviť "nepriepustnou" nasadením veľkého počtu policajných síl. Zodpovední navyše v Soči a jeho okolí nainštalovali množstvo videokamier.  © 2013, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY SOČI 2014 (7. – 23. februára 2014)

Generálni partneri

  Automobilový partner

  Logistický partner

  Hlavní partneri

   Dodávatelia

    Mediálni partneri

     DIALOG OKNO 1 Zarovnane podla scroll TOP 50px (da sa nastavit v cssku)