Slovenskí hokejisti zvíťazili v druhom zápase na MS proti Bielorusku opäť po predĺžení

Ostrava 3. mája (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na MS v Ostrave a opäť za dva body, keď v nedeľu zdolali Bielorusko vďaka dvom gólom obrancu Andreja Meszároša 2:1 po predĺžení. Na konte tak majú štyri body, svoje účinkovanie v B-skupine otvorili sobotňajším triumfom 4:3 po nájazdoch nad Dánskom.

Slováci nastúpili už aj s posilami z Detroitu Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom, na ich výkone však ešte bola badať nezohratosť ako i únava z náročnej cesty. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril vo vypredanej ČEZ Aréne skóre v 52. minúte po vyšachovaní slovenskej obrany Sergej Kosticyn. Slovenskí hokejisti však otočili skóre zásluhou Meszároša, ktorý v 53. minúte vyrovnal umiestnenou strelou k žrdi a v predĺžení trafil presne do protiľahlého horného rohu.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka majú teraz na šampionáte deň voľna, po ňom sa v utorok o 20.15 h stretnú so Slovinskom. V B-skupine ich ďalej čakajú Nórsko, Fínsko, Rusko a na záver USA.

B-skupina (Ostrava)
      Bielorusko - Slovensko 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
      Góly: 52. S. Kosticyn (Kaľužnyj, A. Kosticyn) - 53. Meszároš (L. Hudáček, Dravecký), 62. Meszároš. Rozhodcovia: Mayer (USA), Šindler (ČR) - Dahmen (Švéd.), Carnathan (USA), vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 8812 divákov (vypredané).
      Bielorusko: Lalande - Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustinenko - A. Kosticyn, Kaľužnyj, S. Kosticyn - Gavrus, Stas, Drozd - Stepanov, Kovyršin, Kulakov - Demkov, Volkov, Kitarov - Demagin
      SR: Laco – Meszároš, Graňák, Jurčina, Sersen, Ďaloga, Mikuš, Jánošík – Daňo, Kopecký, Gáborík – Pánik, Bližňák, Bartovič - Jurčo, Viedenský, Tatar - L. Hudáček, Lušňák, Dravecký