2 min. čítania

Štvrté a siedme miesto slovenských biatlonistov na Svetovej zimnej univerziáde

Lago di Tesero 16. decembra (TASR) - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila v pondelňajších stíhacích pretekoch na 10 km na Svetovej zimnej univerziáde 5. miesto. Triumfovala Poľka Weronika Nowakowská-Ziemniaková časom 33:05,6. Fialková na ňu stratila takmer tri minúty.

Po tretej streľbe ešte figurovala Fialková na bronzovej pozícii, no pokazená štvrtá položka v stojke ju obrala o cenný kov. Slovenka netrafila totiž z piatich pokusov až štyrikrát, dovtedy strieľala bezchybne. Na trať vybiehala so stratou 1:33 minúty na vedúcu pozíciu a 47 sekúnd na bronzovú.

"Neviem čo sa stalo, iba to, že som neustála poslednú streľbu," konštatovala tesne po pretekoch pre TASR Fialková a dodala: "Necítila som žiaden tlak, no ako zvyknem občas pohorieť, tak som pohorela. Nebežalo sa mi dnes dobre, už je na mňa toho veľa. Sme dlho z domu, mám za sebou veľa pretekov, pociťujem na sebe únavu a potrebujem si oddýchnuť."

Z ďalších slovenských reprezentantiek sa najviac darilo Martine Chrapánovej na 17. mieste (8 trestných kôl), o dve priečky nižšie skončila Natália Prekopová (5) a Lucia Šimová so 6 trestnými kolami obsadila 24. miesto.

Z trojice slovenských mužských zástupcov v biatlone sa v stíhacích pretekoch na 12,5 km najviac darilo Martinovi Otčenášovi, ktorý obsadil 7. priečku. Na zlatého Rusa Aleksandra Pečenkina s časom 35:09,9 mal stratu 1:07,2 min. Striebro si vybojoval jeho krajan Sergej Kliačin (+0,4 s) a bronz Austrálčan Alexej Kalievič Almoukov (+0,8). Na 11. mieste skončil ďalší Slovák Michal Šíma so stratou 1:39,6 min, na 47. priečke sa umiestnil Henrich Lonský.

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom treťom záverečnom zápase B-skupiny v rámci 26. svetovej zimnej univerziády s Ruskom 1:5. Vo štvrťfinále narazia na reprezentačný výber Kanady.