V druhom zápase na MS podľahli hokejisti Slovenska Kanade 1:4

Minsk 10. mája (TASR) - Po piatkovom úvodnom zápase s Českom (2:3 po predĺžení) mali slovenskí hokejisti dobre rozbehnutý aj svoj druhý duel na MS. Nad Kanadou viedli od 33. minúty 1:0, po druhej tretine držali stav 1:1, no v treťom dejstve favorit zabral a nasúkal im tri góly. Jediným úspešným strelcom slovenského tímu bol Karol Sloboda, ktorý sa presadil premiérovo v národnom tíme. "Miro Šatan dobre clonil pred súperovou bránkou. Strieľal som cez hráča, brankár zrejme nič nevidel. Puk som si po strelenom góle samozrejme vypýtal a odložil som si ho u masérov. Škoda, že nám nestačil k víťazstvu, určite by som ho vymenil za tri body," uviedol 30-ročný obranca, ktorý hrá na svojom prvom svetovom šampionáte.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka hrali s favorizovaným súperom od začiatku vyrovnaný zápas a v 33. minúte sa ujali vedenia. Vydržalo im však len päť minút, potom  sa Ward sa postaral o vyrovnanie. V 48. minúte zlomil stretnutie v prospech Kanady Hodgson a v záverečnej dvojminútovke pridali ďalšie dva góly Bieksa a Ward.

A-skupina: Kanada - Slovensko 4:1 (0:0, 1:1, 3:0). Góly: 38. Ward (Garrison), 48. Hodgson (Garrison, Kadri), 58. Bieksa (Turris), 59. Ward - 33. Sloboda (Miklík). Rozhodcovia: Nord (Švéd.), Olenin (Rus.) - Puolakka, Suominen (obaja Fín.), vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. SR: Laco - Sloboda, Ďaloga, Čerešňák, Marinčin, Valach, Švarný, Brejčák - Šatan, Hrivík, Nagy - Pánik, Viedenský, Tatar - Miklík, Marcinko, Tybor - Skokan, Šťastný, Mikúš - Réway (od 41. minúty).