Barteková v pretekoch SP v skeete v Guadalajare štvrtá

Guadalajara 11. marca (TASR) - Slovenská reprezentantka Danka Barteková obsadila na úvodnom podujatí Svetového pohára 2018 v športovej streľbe v mexickej Guadalajare štvrté miesto v skeete žien. V sobotňajšom finále trafila 32 zo 40 letiacich terčov. Zlatú medailu si vystrieľala Američanka Kimberly Rhodeová, ktorá nástrelom 56 vyrovnala finálový svetový rekord. Na druhom mieste skončila ďalšia reprezentantka USA Caitlin Connorová (52), tretia bola Amber Hillová z Veľkej Británie (42).
 

Barteková postúpila do šesťčlenného finále druhým najlepším výkonom v kvalifikácii, v ktorej zostrelila 117 zo 125 terčov. V Guadalajare sa po prvý raz v rámci SP strieľalo v ženskej kategórii päť položiek namiesto doterajších troch, čiže 125 terčov namiesto 75. "Boli to nesmierne náročné preteky pre mňa, po domácich tréningoch v nízkych teplotách," uviedla Barteková. "Technicky som však bola na tom veľmi dobre. Strelnica bola ťažká, musela som veľa vecí prispôsobiť a som veľmi rada, že som flexibilne zmenila povel na výlet terča, znížila som si pušku v základnom postoji kvôli novým pravidlám. Kvalifikáciu som zvládla dobre, napriek vetru a ťažkým podmienkam, no vo finále som mala menšie medzery, takže doma musím potrénovať finálový formát, kedže sa líši od kvalifikácie. Na začiatku sezóny je to ale pre mňa povzbudenie, teším sa, že som preteky absolvovala," poskytol TASR vyjadrenie Bartekovej mediálny manažér Jozef Korbel.
      
Výsledky SP v Guadalajare, skeet ženy - finále: 1. Rhodeová 56 - vyrovnaný svetový rekord, 2. Connorová (obe USA) 52, 3. Hillová (V.Brit.) 42, 4. Danka BARTEKOVÁ (SR) 32, 5. Wej Meng (Čína) 24, 6. Gilová (Arg.) 13.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X