Beh olympijského dňa v Žiline aj Ružomberku s početnou účasťou, zapojili sa aj olympionici

OK Žilina a Marián Bystričan

ŽILINA 23. jún - Už devätnástykrát sa konal v Žiline obľúbený „Beh olympijského dňa“. Dopoludnia sa stretlo 270 detí zo žilinských i okolitých škôl v centre mesta v parku SNP a súťažili na tratiach od 220 m pre detičky z materských škôl až po dorastencov, ktorí bežali 1100 m. Organizátormi podujatia boli Olympijský klub Žilina a Ústav telesnej výchovy Žilinskej univerzity. Najpočetnejšie obsadená bola práve najmladšia veková kategória materských
škôl. Zápolenie detí a mládeže sledovala tiež početná kulisa divákov.

Najlepší v každej vekovej kategórii dostali diplomy, medailu a vecnú cenu. Dekoroval ich olympionik, atlét Peter Tichý. Zaujímavosťou bola účasť zástupcu Mestského úradu Žilina Petra Zánického, ktorý bol prvým trénerom cyklistu Petra Sagana.

Dorastenky dekoroval olympionik Peter Tichý, podpredseda OK Žilina Marián Michalik a tajomníčka OK Žilina Eva Ďurčanová. FOTO: OK ŽILINA
OK ŽILINA

Bohatý bol aj sprievodný program. Svoje schopnosti predviedli mladí judisti z TJ Mladosť Žilina, žiaci zo ZŠ Budatín prevzali strieborné odznaky olympijskej všestrannosti a zaujímavý bol olympijský kvíz s odmenami. Každý účastník dostal občerstvenie od McDonalds, ktorý mal svoj vlastný stánok.

Popoludní od 18.00 hod. pokračoval BOD pretekmi dospelých na atletickej dráhe Žilinskej univerzity na Veľkom diele. Tradičnú „tisícku“ absolvovalo aj v rámci Bežeckej ligy Žiliny 49 mužov a žien. Po skončení nasledovalo posedenie s voľnou besedou o olympizme a športe.

RUŽOMBEROK 23. jún - V Ružomberku na historickom námestí Andreja Hlinku sa 23. júna konal Beh olympijského dňa 2014. V mládežníckych kategóriách sa predstavilo 314 účastníkov, ktorých prišli podporiť olympionici:  basketbalistka Dagmar Petruf-Huťková, skokan na lyžiach Miroslav Slušný a bronzový medailista z MS v Aténach, prekážkar Igor Kováč.

Podujatie organizovali členovia Olympijského klubu Liptova, pedagógovia základných škôl a Katolíckej univerzity  Ružomberok. Do organizácie sa zapojili aj vychovávatelia Centra voľného času Elán Ružomberok, atletickí nadšenci z Atletického klubu Ružomberok a pracovnícii mestskej samosprávy.