Český olympijský výbor udelil slovenskému hokejistovi Tomášovi Slovákovi hlavnú Cenu fair play

Praha 16. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Slovák dostal od Českého olympijského výboru hlavnú Cenu fair play.  Okrem 31-ročného obrancu Škody Plzeň si v pražskom Centre pohybovej medicíny prevzali rovnaké ocenenie aj motocyklový pretekár David Pabiška a cyklista Jan Smolík.

Tomáš Slovák preukázal pri svojom čine roka pevné nervy a veľký zmysel pre fair play. V rozhodujúcom siedmom stretnutí vlaňajšieho finále hokejovej extraligy proti Zlínu sa priznal k tomu, že tečoval puk, ktorý skončil v hľadisku. Stalo sa tak len 14 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času za stavu 3:2 pre Plzeň. Rozhodcovia si Slovákov teč nevšimli a nariadili vhadzovanie v strednom pásme, po rozhovore so skúseným bekom však svoj verdikt zmenili a posunuli ho do obrannej tretiny Plzne. Súper krátko po buly vyrovnal a o víťazovi muselo rozhodnúť až predĺženie. Plzeň nakoniec zásluhou Martina Straku v druhom predĺžení rozhodla a získala svoj premiérový extraligový titul.

© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.