Český olympijský výbor udelil slovenskému hokejistovi Tomášovi Slovákovi hlavnú Cenu fair play

Praha 16. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Slovák dostal od Českého olympijského výboru hlavnú Cenu fair play.  Okrem 31-ročného obrancu Škody Plzeň si v pražskom Centre pohybovej medicíny prevzali rovnaké ocenenie aj motocyklový pretekár David Pabiška a cyklista Jan Smolík.

Tomáš Slovák preukázal pri svojom čine roka pevné nervy a veľký zmysel pre fair play. V rozhodujúcom siedmom stretnutí vlaňajšieho finále hokejovej extraligy proti Zlínu sa priznal k tomu, že tečoval puk, ktorý skončil v hľadisku. Stalo sa tak len 14 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času za stavu 3:2 pre Plzeň. Rozhodcovia si Slovákov teč nevšimli a nariadili vhadzovanie v strednom pásme, po rozhovore so skúseným bekom však svoj verdikt zmenili a posunuli ho do obrannej tretiny Plzne. Súper krátko po buly vyrovnal a o víťazovi muselo rozhodnúť až predĺženie. Plzeň nakoniec zásluhou Martina Straku v druhom predĺžení rozhodla a získala svoj premiérový extraligový titul.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím