Delegácia izraelských športových funkcionárov strávila týždňový študijný pobyt v Bratislave, navštívila aj SOV

Momentka z návštevy izraelskej delegácie na Slovenskom olympijskom výbore. FOTO SOVBRATISLAVA 10. apríla (SOV) - V dňoch 3. - 10. apríla  2014  absolvovala návštevu Bratislavy skupina izraelských športových funkcionárov a manažérov, ktorú viedol zástupca izraelského Ministerstva kultúry a športu Ghazi Nujeidat, koordinátor medzinárodných vzťahov v športe. Cieľom pobytu izraelskej delegácie bolo zoznámenie sa so štruktúrou, strategickými cieľmi aj financovaním športu na Slovensku a s následným využitím získaných poznatkov na zvýšenie úrovne športu a na zlepšenie systému v Izraeli.

Slovensko bolo druhou zastávkou skupiny izraelských športových funkcionárov. Podobná delegácia minulý rok navštívila Fínsko, kde sa zamerala predovšetkým na zimné športy. Pri návšteve Bratislavy členovia delegácie získali zaujímavé informácie zo stretnuti s predstaviteľmi Slovenského olympijského výboru aj Národného športového centra. Na pôde Fakulty telesnej výchovy a športu UK sa zaujímali o možnosti spolupráce v rámci výmeny študentov a doktorandov. Delegácia si prezrela  viaceré bratislavské športoviská, napríklad Športovú halu Mladosť či gymnastické centrum Slávie U. Hostia z Izraela sledovali 8. ročník Školskej olympiády pre žiakov 1. stupňa ZŠ, tlieskali našim úspešným tenistom počas daviscupového zápasu  Slovensko - Rakúsko, v areáli Divoká voda v  Čunove si vyskúšali rafting a aktívne sa zúčastnili na 9. ročníku bratislavského maratónu.

Delegáciu prijali zástupcovia Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode, Slovenského tenisového zväzu, Slovenskeho atletického zväzu, aj Slovenského šermiarského zväzu. Na záver pobytu izraelských hostí prijali na sekcii štátnej starostlivosti o šport Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
 
Izraelských hostí počas návštevy v Bratislave sprevádzala národná ambasádorka pre šport, toleranciu a fair play Katarína Ráczová.

Autor: (rác)

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri