Environmentálna komisia SOV vyzýva ľudí k zapojeniu sa do projektu Deň Zeme, ktorým sa každoročne označuje 22. apríl

Bratislava 14. apríla (SOV) - 22. apríl je každoročne označovaný ako Deň Zeme. Tento sviatok bol venovaný oslavám jarnej rovnodennosti a príchodu jari. V modernom ponímaní ide o ekologicky motivovaný medzinárodný sviatok, ktorý upozorňuje ľudí na dopady ničenia životného prostredia.
 
Všetci obyvatelia tejto planéty potrebujú k svojmu životu zdravé a kvalitné životné prostredie. Nie všetci ho však majú. Niektorí obyvatelia pociťujú nedostatok pitnej vody, niektorí žijú v mestách zamorených exhalátmi z fabrík a dopravy, iných sužujú prírodné katastrofy. V poslednom období sme svedkami stúpajúceho počtu ekologických havárií a ničivých prírodných katastrof, ktoré sú zapríčinené ľudskou činnosťou. 

Naša planéta je krehká a zraniteľná. Skúsme zmeniť naše postoje a správanie a zmiernime negatívny dopad nášho pôsobenia na životné prostredie. Environmentálna komisia SOV podľa  hesla AGENDY 21 „Mysli globálne, konaj lokálne“ vyzýva čo najväčší počet ľudí zapojil do environmentálnych akcií podľa potreby v  mieste svojho bydliska.

Ak je potrebné vyčistite si športoviská a vodné plochy. Ak je potrebné zväčšite plochy zelene vysadením nových stromčekov a okrasnej zelene, ak je potrebné pozbierajte neporiadok, vyseparujte ho a odovzdajte do zberných surovín. Skrášlite si okolie, v ktorom žijete. Šetrite vodu a energie, ktorých je čoraz menej. Alebo jednoducho choďte do prírody so svojimi najbližšími a priateľmi a na zdravom vzduchu oslávte Deň Zeme aktívnym pohybom a športovaním..

Staňte sa aj Vy stúpencami  zdravého spôsobu života a podporovateľmi aktivít pre  zlepšenie  životného prostredia na planéte Zem, ktorá je široko ďaleko jedinou planétou, na ktorej  je život.

Deň Zeme_2014
Deň Zeme_2014 Nahrané: 14.04. 2014
Veľkosť: 0,3 MB

Autor: Environmentálna komisia SOV

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri