Erik Varga a Zuzana Rehák-Štefečeková získali na ME striebro

Leobersdorf 6. augusta - Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Erik Varga a Zuzana Rehák-Štefečeková vybojovali na ME v rakúskom Leobersdorfe striebornú medailu v disciplíne mix trap. Titul si v novom svetovom rekorde vystrieľali Taliani Giovanni Pellielo a Jessica Rossiová, bronz patrí Oguzhanovi Tüzünovi a Safiye Saritürkovej z Turecka.
      Rehák-Štefečeková získala v Leobersdorfe už druhý cenný kov po individuálnom bronze v trape, Varga skončil tesne za stupňom víťazov na štvrtej priečke.
      Do nedeľňajšieho šesťčlenného finále prenikli 34-ročná Rehák-Štefečeková a o osem rokov starší Varga zo štvrtého miesta v kvalifikácii, v ktorej obaja trafili zhodne 72 terčov. Nad sily zlatých medailistov z Európskych hier 2015 v Baku boli v boji o kontinentálny titul len suverénni Taliani, ktorí so 47 trafenými terčami utvorili nové svetové maximum.
      Marián Kovačócy s Janou Špotákovou obsadili v kvalifikácii nepostupovú 20. priečku. Timotej Tóth s Nikolou Molnárovou reprezentovali Slovensko v súťaži juniorov, ani oni však neprenikli do šesťčlenného finále, keď s nástrelom 117 obsadili 14. priečku.
FOTO TASR© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X