Erik Varga a Zuzana Rehák-Štefečeková získali na ME striebro

Leobersdorf 6. augusta - Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Erik Varga a Zuzana Rehák-Štefečeková vybojovali na ME v rakúskom Leobersdorfe striebornú medailu v disciplíne mix trap. Titul si v novom svetovom rekorde vystrieľali Taliani Giovanni Pellielo a Jessica Rossiová, bronz patrí Oguzhanovi Tüzünovi a Safiye Saritürkovej z Turecka.
      Rehák-Štefečeková získala v Leobersdorfe už druhý cenný kov po individuálnom bronze v trape, Varga skončil tesne za stupňom víťazov na štvrtej priečke.
      Do nedeľňajšieho šesťčlenného finále prenikli 34-ročná Rehák-Štefečeková a o osem rokov starší Varga zo štvrtého miesta v kvalifikácii, v ktorej obaja trafili zhodne 72 terčov. Nad sily zlatých medailistov z Európskych hier 2015 v Baku boli v boji o kontinentálny titul len suverénni Taliani, ktorí so 47 trafenými terčami utvorili nové svetové maximum.
      Marián Kovačócy s Janou Špotákovou obsadili v kvalifikácii nepostupovú 20. priečku. Timotej Tóth s Nikolou Molnárovou reprezentovali Slovensko v súťaži juniorov, ani oni však neprenikli do šesťčlenného finále, keď s nástrelom 117 obsadili 14. priečku.
FOTO TASR© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím