Hokejisti Slovenska na MS v Dánsku obsadili v skupine 5. miesto a tesne im ušiel postup do štvrťfinále

Kodaň 15. mája (sou, TASR) - Slovenskí hokejisti obsadili na majstrovstvách sveta v Dánsku v základnej A-skupine 5. miesto a piaty raz v sérii skončili na MS pred bránami štvrťfinále. Ako sa ukázalo, Kĺučová bola dávnejšia prehra so Švajčiarskom, ktoré postúpilo na úkor Slovákov zo 4. miesta v skupine. Nášmu tímu nepomohla ani utorňajšia výhra 7:4 nad zostupujúcim Lotyšskom. O postupovú šancu prišli už pred posledným zápasom, pretože Švajčiari predtým zdolali Francúzsko. V konečnej tabuľke A-skupiny mali Švajčiari 12 bodov, Slováci 11. Craig Ramsay, tréner SR: "Veľa vecí sa mi páčilo na našej hre počas turnaja, najväčší problém bol plniť pokyny počas celého stretnutia."
 

Náš tím, ktorý na budúci rok bude hrať na svetovom šampionáte na domácej pôde, obsadil konečné 9. miesto. V turnaji si pripísal tri víťazstvá v riadnom čase – 4:2 nad Rakúskom, 3:1 nad Francúzskom a 7:4 nad Bieloruskom. Dva zápasy prehral v riadnom čase – 0:2 so Švajčiarskom a 0:4 s Ruskom a dva s veľkým favoritmi až po predĺžení – 2:3 s Českom a 3:4 so Švédskom. Mimoriadne mrzela najmä prehra s Českom hneď na úvod turnaja, pretože súperovi sa podarilo vyrovnať len 9 sekúnd pred koncom hracieho času. Za najlepších slovenských hráčov na šampionáte vyhlásili brankára Mareka Čiliaka, obrancu Andreja Sekeru a útočníka Ladislava Nagya, ktorý bol s 10 bodmi za 1 gól a 9 prihrávok najproduktívnejším slovenským hráčom na šampionáte.
 

Miroslav Šatan, generálny manažér tímu SR: "Na štvrťfinále nám chýbali dva body. Vzhľadom na trebárs minulý rok sa však dá konštatovať, že bodové zlepšenie je výrazné. Mám indície aj z iných mužstiev, že sa naša hra trochu zmenila a myslím si, že sa to na turnaji aj ukázalo, takže nie som sklamaný. Chceli sme zmeniť nejaké veci smerom k štýlu, ktorý hrajú všetci. Myslím si, že sa to podarilo a je to vidno. Veľa hráčov hralo v reprezentácii inak ako v klube a boli schopní ten systém aplikovať. Stále je na čom pracovať, ale myslím si, že to celé ide správnym smerom. Tréner Ramsay priniesol moderné prvky, zjednodušil hru a prístup, akým vedie tréningy a mítingy. Hráči mali možnosť vidieť, ako funguje tréner z NHL. Myslím si, že už počas roka sme videli, že chalani chceli prísť do reprezentácie a chceli hrať. Skúsenosť byť pod taktovkou Craiga Ramsayho im takisto smerom do budúcnosti pomôže. Výkyvy, ktoré sme mali na MS, sú súčasťou procesu, akým sa mužstvo učí hrať novým spôsobom. Verím, že chalani si odnesú z turnaja skúsenosti, že im to pomôže aj v klubových kariérach a v budúcnosti to zase vrátia reprezentácii."

Autor: (sou, TASR)

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X