Istotu štartu na Európskych hrách v Minsku má deväť slovenských strelcov, vrátane brokárskych es

BRATISLAVA 17. januára (SITA) - Športovým vrcholom najbližšieho leta budú II. európske hry v Minsku. V bieloruskej metropole sa s početným zastúpením predstavia slovenskí reprezentanti v športovej streľbe, ktorí sa pred štyrmi rokmi pri premiére podujatia v azerbajdžanskom Baku postarali o štyri (1 – 2 – 1) zo siedmich slovenských medailí (2 – 2 – 3). Kvalifikačný proces sa už skončil a podľa renkingu Európskej streleckej konfederácie (ESC) v jednotlivých disciplínach si vďaka svojim umiestneniam účasť zaistili deviati Slováci.

 

V Minsku sa predstavia šiesti brokári, dvaja puškári a jeden pištoliar. Z trapistov figurujú medzi kvalifikovanými Jana Špotáková, Marián Kovačócy, ako aj Zuzana Rehák Štefečeková s Erikom Vargom, ktorí spolu získali zlato v tímovom mixe. Varga navyše pridal striebro v súťaži jednotlivcov. Štartovať budú aj skeetarky Danka Barteková a Veronika Sýkorová. Obhajovať bronz vo vzduchovej pištoli 60 pôjde Juraj Tužinský, vo vzduchovej puške 60 sa predstaví Patrik Jány a v ľubovoľnej malokalibrovke 3 x 40 Matej Medveď. Nádej na účasť má aj talentovaná pištoliarka Martina Maršálková, ktorá sa vo vzduchovke nachádza na tzv. „čakačke“ a musí počkať, kým jednotlivé federácie oficiálne potvrdia štarty svojich strelcov. Maršálková je druhá pod čiarou.

 

Z medailistov spred štyroch rokov chýba Pavol Kopp, ktorý bol strieborný v ľubovoľnej pištoli 60.Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Autor: SITA

ZOSTÁVA DO Olympijských hier v Tokiu 2020

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X