Knižnú pamätnicu SOČI 2014 slávnostne uviedli do života naši najúspešnejší zo ZOH 2014, Anastasia Kuzminová a Adam Žampa

Anastasia Kuzminová a Adam Žampa s knihou Soči 2014 v rukách. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOKBRATISLAVA 14. apríla (SOV) - V kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave v piatok popoludní slávnostne uviedli do života knihu SOČI 2014 – oficiálnu pamätnicu XXII. zimných olympijských hier. Jej predaj prebieha už dva týždne, s oficiálnym „krstom“ sa však čakalo až na príchod dvoch našich najúspešnejších sočských olympionikov zo zahraničia. „Krstnými rodičmi“ výpravnej publikácie sa stali dvojnásobná olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová a zjazdár Adam Žampa, ktorý sa na ZOH v Soči blysol piatym a šiestym miestom.

Anastasia Kuzminová a Adam Žampa knihu Soči 2014 vypravili na cestu k čitateľom posypaním snehom, čo je médium, ktoré oboch našich zimných športovcov spája. Asistovali im pritom prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár a autor najväčšieho počtu textov v knihe a zároveň jej zodpovedný redaktor Ľubomír Souček. Besedu s touto štvoricou viedol Dado Nagy.

Obálka knihy Soči 2014.Kniha Soči 2014 je šiesta zimná a celkove dvanásta slovenská olympijská pamätnica. Od vzniku Slovenskej republiky sa ani raz nestalo, že by Slovenský olympijský výbor nevydal oficiálnu publikáciu z olympiády. Bez ohľadu na výsledky športovcov na nej. Vznikol tak vskutku unikátny knižný rad.

SOV pri vydávaní spolupracuje s renomovanými vydavateľstvami. Najnovší prírastok vznikol v spolupráci s vydavateľstvami Fortuna Libri a Perex.

Dvanásty diel z edície tradičných olympijských pamätníc zachytáva najemotívnejšie chvíle na nedávnych XXII. zimných olympijských hrách v Soči. Ponúka príbehy slovenských športovcov aj najväčších svetových hviezd. Dominuje zlatá slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová, veľká slovenská zjazdárska nádej Adam Žampa, nechýba účinkovanie slovenských hokejistov, ale ani spomienka na hrdinu predchádzajúcej olympiády vo Vancouvri, tragicky zahynuvšieho Pavla Demitru. Zachytené sú všetky športy, v ktorých súťažili slovenskí športovci.
Kniha ponúka najzaujímavejšie momenty, pútavé fotografie, všetky dôležité fakty a originálne postrehy z bielych hier v ruskom letovisku. Taktiež bohaté štatistiky, kompletný výsledkový servis, predstavenie všetkých slovenských reprezentantov, ako aj sumár dôležitého olympijského diania prehľadne deň po dni.

Plnofarebná knižná publikácia vychádza na 152 stranách formátu A4. Knihu napísal 12-členný autorský kolektív v zložení Ľubomír Souček, Pavol Komár, Boris Vanya, Marián Šimo, Stanislav Ščepán, Rastislav Hríbik, Vojtech Jurkovič, Peter Fukatsch, Peter Pašuth, Milan Vranka, Peter Račko a Štefan Žilka. Autorsky prispela aj členka Medzinárodného olympijského výboru Danka Barteková. Predslov napísal prezident SOV František Chmelár. Autormi fotografií sú Ján a Jakub Súkupovci, Ľubomír Souček, Ivana Motolíková a TASR, resp. TASR/AP. Publikáciu zostavil Milan Vranka, jej zodpovedný redaktor bol Ľubomír Souček. Knihu graficky upravil Peter Buček/Artwell Creative.

Knihu vydalo vydavateľstvo Fortuna Libri v spolupráci s vydavateľstvom Perex a so Slovenským olympijským výborom. Kniha vyšla s finančnou podporou Olympijskej solidarity Medzinárodného olympijského výboru a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Autor: Ľubomír Souček, Milan Vranka

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím