Kórejčania budú pri otvorení ZOH pochodovať pod jednotnou vlajkou

Lausanne 20. januára (TASR) – Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) vyšle na ZOH v juhokórejskom Pjongčangu (9. - 25. februára 2018) výpravu s 22 športovcami. Ako v sobotu oznámil Medzinárodný olympijský výbor (MOV), športovci z Južnej a Severnej Kórey budú na otváracom ceremoniáli spoločne pochodovať pod jednotnou vlajkou.
 

Prezident MOV Thomas Bach potvrdil, že prvýkrát v histórii bude na olympiáde súťažiť spoločný kombinovaný tím zo športovcami z oboch častí rozdeleného Kórejského polostrova - reprezentantky KĽDR a Kórejskej republiky sformujú jednotné ženské hokejové družstvo. Namiesto hymny bude pri jeho vystúpeniach hrať Arirang, ľudová pieseň, obľúbená v oboch kórejských štátoch. KĽDR bude mať v Pjongčangu zástupcov aj v krasokorčuľovaní, šortreku, alpskom a bežeckom lyžovaní. Dvadsaťdva športovcov z KĽDR bude sprevádzať dokopy 24 trénerov a funkcionárov.
 

O detailoch účasti KĽDR na ZOH 2018 sa rozhodlo na sobotňajšom zasadnutí v sidle MOV vo švajčiarskom Lausanne, na ktorom sa zúčastnili predstavitelia olympijských výborov z Južnej a Severnej Kórey, zástupcovia MOV v oboch krajínách, vládni predstavitelia a členovia organizačného výboru ZOH. Informácie pochádzajú z agentúr AP a DPA.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím