Kórejčania budú pri otvorení ZOH pochodovať pod jednotnou vlajkou

Lausanne 20. januára (TASR) – Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) vyšle na ZOH v juhokórejskom Pjongčangu (9. - 25. februára 2018) výpravu s 22 športovcami. Ako v sobotu oznámil Medzinárodný olympijský výbor (MOV), športovci z Južnej a Severnej Kórey budú na otváracom ceremoniáli spoločne pochodovať pod jednotnou vlajkou.
 

Prezident MOV Thomas Bach potvrdil, že prvýkrát v histórii bude na olympiáde súťažiť spoločný kombinovaný tím zo športovcami z oboch častí rozdeleného Kórejského polostrova - reprezentantky KĽDR a Kórejskej republiky sformujú jednotné ženské hokejové družstvo. Namiesto hymny bude pri jeho vystúpeniach hrať Arirang, ľudová pieseň, obľúbená v oboch kórejských štátoch. KĽDR bude mať v Pjongčangu zástupcov aj v krasokorčuľovaní, šortreku, alpskom a bežeckom lyžovaní. Dvadsaťdva športovcov z KĽDR bude sprevádzať dokopy 24 trénerov a funkcionárov.
 

O detailoch účasti KĽDR na ZOH 2018 sa rozhodlo na sobotňajšom zasadnutí v sidle MOV vo švajčiarskom Lausanne, na ktorom sa zúčastnili predstavitelia olympijských výborov z Južnej a Severnej Kórey, zástupcovia MOV v oboch krajínách, vládni predstavitelia a členovia organizačného výboru ZOH. Informácie pochádzajú z agentúr AP a DPA.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X