Kórejčania sa dohodli na spoločnom tíme hokejistiek, výpravy oboch Kóreí nastúpia na otvorení ZOH pod spoločnou vlajkou

Soul 17. januára (TASR) - Predstavitelia Kórejskej republiky a KĽDR sa dohodli na utvorení spoločného ženského hokejového tímu na ZOH v Pjongčangu. Na slávnostnom otváracom ceremoniáli budú tiež pochodovať pod "spoločnou kórejskou vlajkou", informovala agentúra Yonhap. Hokejistky tak budú po 27 rokoch opäť ďalším zjednoteným tímom po stolných tenistoch, ktorí spoločne štartovali na MS. Obe krajiny spojili v roku 1991 aj futbalisti, tí v roku 1991 štartovali na mládežníckych MS.

 

Podľa stredajšej informácie agentúry Yonhap KĽDR do dejiska februárovej olympiády vyšle aj 230-členný zbor, ktorý bude povzbudzovať svoje hráčky, resp. 30-členný tím taekwondistov s repertoárom ukážok tohto športu. Predstavitelia KĽDR tiež prisľúbili, že na zimnú paralympiádu (9.-18. marca) vyšlú 150-člennú delegáciu, v ktorej budú aj športovci.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X