Krasokorčuliarke Nicole Rajičovej nevyšla voľná jazda a skončila na 24. mieste, zlato pre domácu Sotnikovú + DOPLNENÉ

Soči 20. februára (TASR) - Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová si na zimnej olympiáde akoby zopakovala priebeh z januárových majstrovstiev Európy. Kým v krátkom programe si vtedy v Budapešti i teraz v Soči vytvorila osobné maximum, vo voľných jazdách kazila. So svojím štvrtkovým výkonom v Soči teda nebola spokojná. Slovenská reprezentantka napokon obsadila 24. priečku.
      
Debutantka pod piatimi kruhmi predviedla v stredu v Korčuliarskom paláci Ľadovec najlepší krátky program v kariére, čo jej vynieslo 21. priečku a postup z 30-ky štartujúcich do elitnej finálovej 24-ky. Tam však nedokázala zopakovať bezchybnú jazdu, nevyhla sa pádu pri úvodnom skoku trojitom lutzovi a ani v ďalšom priebehu sa jej nepodarilo vykompenzovať bodovou náročnosťou, keď prišli aj ďalšie zaváhania.
      
"Nebolo to to, čo by som si želala. Dvojitý axel je normálne môj najlepší skok, ale teraz som sa nejako šmykla, naozaj neviem, čo sa stalo. Pri trojitom lutzovi som sa cítila v 'lufte' fajn, myslela som si, že bude dobrý, ale nakoniec som sa skotúľala. Nebola som nervózna, cítila som sa dobre, no možno som mala v sebe veľa adrenalínu. Samozrejme, že som dúfala, že voľná jazda bude lepšia. Dobré bolo aspoň to, že som sa na ňu kvalifikovala," zhodnotila Rajičová svoje vystúpenie v Soči.
      
Na jej štvrtkovom neúspechu sa mohla prejaviť únava, keďže po stredajšom programe ju čakal iba krátky spánok a na druhý deň ráno tréning a večer finále. "Možno to ovplyvnilo môj výkon, pretože včera v noci som málo spala. Nebolo to ideálne. V stredu sme tu museli zostať veľmi dlho, až do konca kvôli losovaniu a na izbu som prišla asi až okolo jednej," uviedla. Napriek neúspechu by však v programe svojej jazdy na motív Tango Amore od hudobníka a huslistu Edvina Martona nič nemenila. "Nič, išla by som ten istý program, len by som dúfala, aby som ho takto nepokazila. Na tréningu mi vyšiel fajn."
      
Osemnásťročná krasokorčuliarka i s trénerom Igorom Krokavcom ostanú v Soči až do záverečného dňa olympiády. Potom odcestuje domov a bude pokračovať v tréningu. Podľa vlastných slov sa však nepredstaví na ďalšom vrchole sezóny - majstrovstvách sveta. "Tam pôjde Monika Simančíková."
      
Rajičová tak má ešte tri dni, aby si vychutnala svoju premiérovú účasť na zimných hrách. "Olympiáda bola nenormálna. Naozaj si myslím, že to bolo fantastické a nevedela som si to lepšie predstaviť. Je to tu nádherné," dodala.

Ruská krasokorčuliarka Adelina Sotnikovová získala v súťaži žien zlatú medailu. Striebro brala Yu Na Kim z Kórejskej republiky, bronzovú medailu si vybojovala Carolina Kostnerová z Talianska.
      
Olympijská súťaž žien mala fantastickú úroveň. Bola to skvelá dráma a naplnili sa predpoklady po krátkom programe, po ktorom prvé tri delilo len 0,8 bodov. Najprv zaútočila na zlato Talianka, ktorá si vylepšila osobný rekord o vyše 18 bodov, potom však excelovala domáca reprezentantka, ktorá sa dostala na priebežnú pozíciu líderky, keď si vlastné maximum zhodnotila o neskutočných 22 bodov. Všetko vyšperkovala obhajkyňa titulu Yu na Kim, ktorá išla vo finále ako posledná, zajazdila bezchybne, no v kráľovskom vygradovaní krasokorčuliarskych súťaží pod piatimi olympijskými kruhmi je to stačilo len na striebro.
      
Sotnikovová, druhá po KP, nadchla domáce publikum a presvedčila tiež arbitrov. Perfektný výkon 17-ročnej krasokorčuliarke napokon vyniesol olympijský trón o vyše 5 bodov. Stala sa vôbec prvou ruskou krasokorčuliarkou, ktorá vystúpila v súťaži sólistiek na olympijský trón.

Konečné výsledky - ženy:
1. Sotnikovová (Rus.) 224,59 bodov, 2. Na Kim (Kór.rep.) 219,11, 3. Kostnerová (Tal.) 216,73, ... 24. Nicole RAJIČOVÁ (SR) 125,00© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím