Kuzminová je doma na Slovensku, blízke je jej aj Rusko

SOČI 11. februára (SOV) - Vzhľadom na to, že niektoré slovenské médiá prebrali správu z agentúry AP s chybným prekladom slov Anastasie Kuzminovej v ruštine z tlačovej konferencie po zisku zlatej medaily o jej väzbe na Slovensko, resp. na Rusko, Anastasia Kuzminová počas medailového ceremoniálu. FOTO SOVSlovenský olympijský výbor a vedenie slovenskej výpravy na ZOH v Soči vydáva nasledovné vyhlásenie:

Anastasia Kuzminová má slovenské občianstvo, žije s manželom aj so synom už šesť rokov na Slovensku, dlhodobo veľmi úspešne reprezentuje Slovensko, hovorí po slovensky, jej syn chodí do slovenskej školy a vždy prejavovala veľkú vďaku Slovensku. Celé Slovensko mohlo vidieť, s akým oduševnením spievala našu hymnu na pondelňajšom ceremoniále odovzdávania olympijských medailí. Na Slovensku sa cíti doma.

Rusko je Anastasiina rodná vlasť. Vyrastala tu, v Rusku žijú jej rodičia, súrodenci, rozsiahle príbuzenstvo, množstvo priateľov. Je samozrejmé, že aj v tomto prostredí sa cíti doma - takisto ako na Slovensku. Človek sa predsa môže cítiť doma aj na dvoch miestach, ktoré sú jeho duši veľmi blízke.

Anastasia Kuzminová veľmi dobre ovplyvňuje našu mladú generáciu. Ide z nej veľmi pozitívna energia, z ktorej môžeme tu v Soči aj na Slovensku čerpať my všetci. Celé Slovensko by si malo vážiť, akým spôsobom ho pozitívne zviditeľňuje vo svete.

Autor: SOV

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím