Kuzminová je doma na Slovensku, blízke je jej aj Rusko

SOČI 11. februára (SOV) - Vzhľadom na to, že niektoré slovenské médiá prebrali správu z agentúry AP s chybným prekladom slov Anastasie Kuzminovej v ruštine z tlačovej konferencie po zisku zlatej medaily o jej väzbe na Slovensko, resp. na Rusko, Anastasia Kuzminová počas medailového ceremoniálu. FOTO SOVSlovenský olympijský výbor a vedenie slovenskej výpravy na ZOH v Soči vydáva nasledovné vyhlásenie:

Anastasia Kuzminová má slovenské občianstvo, žije s manželom aj so synom už šesť rokov na Slovensku, dlhodobo veľmi úspešne reprezentuje Slovensko, hovorí po slovensky, jej syn chodí do slovenskej školy a vždy prejavovala veľkú vďaku Slovensku. Celé Slovensko mohlo vidieť, s akým oduševnením spievala našu hymnu na pondelňajšom ceremoniále odovzdávania olympijských medailí. Na Slovensku sa cíti doma.

Rusko je Anastasiina rodná vlasť. Vyrastala tu, v Rusku žijú jej rodičia, súrodenci, rozsiahle príbuzenstvo, množstvo priateľov. Je samozrejmé, že aj v tomto prostredí sa cíti doma - takisto ako na Slovensku. Človek sa predsa môže cítiť doma aj na dvoch miestach, ktoré sú jeho duši veľmi blízke.

Anastasia Kuzminová veľmi dobre ovplyvňuje našu mladú generáciu. Ide z nej veľmi pozitívna energia, z ktorej môžeme tu v Soči aj na Slovensku čerpať my všetci. Celé Slovensko by si malo vážiť, akým spôsobom ho pozitívne zviditeľňuje vo svete.

Autor: SOV

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri