Kuzminová v pretekoch SP v Hochfilzene na 7,5 km druhá!

Hochfilzen 8. decembra (TASR) - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová skončila v šprinte 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene na druhom mieste. O 22,1 s ju na 7,5 km trati zdolala jedine Bieloruska Darja Domračevová, tretia skončila s odstupom 30,6 sekundy na víťazku Talianka Dorothea Wiererová. Pre 33-ročnú Kuzminovú to bolo 21. pódiové umiestnenie v kariére a radovala sa z neho po troch rokoch. Domračevová si v 31 rokoch si pripísala v kariére 29. víťazstvo v SP. Ďalším slovenským biatlonistkám sa nedarilo, 50. miesto obsadila Paulína Fialková (+2:22,8), 60. Ivona Fialková (+2:42,2) a 102. Terézia Poliaková (+6:03,7).

Daniel Kuzmin, manžel a tréner: "Strašne začalo snežiť a my sme to aj čakali, preto sme si vybrali tretiu skupinu na štarte. Vtedy sa už trochu vyjazdila trať a bolo to lepšie, ako mali nižšie štartovné čísla. Na strelnici to pre mnohé bola lotéria, raz fúkalo, raz nefúkalo, netriafali sa terče, našťastie Nasťa to zvládla. Pod hlbším snehom, keď odrazu nasnežilo zo 10 centimetrov, bola našťastie trať tvrdá, aj preto vynikla bežecky."

Výsledky - 7,5 km: 1. Domračevová (Biel.) 22:40,2 min (0 tr. okr.), 2. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) +22,1 (1), 3. Wiererová (Tal.) 30,6 (1), 4. Vita Semerenková (Ukr.) 35,2 (0), 5. Tandrevoldová (Nór.) 47,5 (0), 6. Mäkäräinenová (Fín.) 49,5 (2), ... 50. Paulína FIALKOVÁ +2:22,8 (3), 60. Ivona FIALKOVÁ +2:42,2 (4), 102. Terézia POLIAKOVÁ (všetky SR) +6:03,7 (7).