Limit na OH mládeže 2018 v Buenos Aires splnili štyria slovenskí atléti

Bratislava 9. júla  – Úspešná slovenská výprava na II. ME v atletike do 18 rokov v Györi sa v pondelok vrátila domov. Limity na Olympijské hry mládeže 2018 v Buenos Aires (6. – 18. októbra) splnili Andrej Paulíny - 1500 m, Ľubomír Kubiš - 10 000 m chôdza, Lenka Kovačovicová – 100 m a Oliver Murcko – 200 m.
Andrej Paulíny s trénerom Sloukom. FOTO: SAZ
      "Výsledky o kúsok predstihli naše očakávania," povedal na tlačovej konferencii po návrate tréner reprezentácie SR 18 Milan Laurenčík. O jedinú medailu pre slovenskú výpravu (bronz) sa v behu na 1500m postaral Andrej Paulíny z AK ZŤS Martin: "V priebehu pretekov som sa dopustil aj niektorých chýb. Nechal som sa 'zatvoriť' na posledných 250 m pred cieľom. Pretekári, ktorí začali finišovať skôr, ma obehli z pravej strany, na poslednej stovke som mal aj menšiu kolíziu. Pri takom priebehu som mal aj šťastie, v rozpätí pol sekundy sme skončili štyria pretekári. Bola to moja tretia najrýchlejšia tisícpäťstovka, som s tým spokojný. Najbližšie dni musím regenerovať, trochu som si natiahol úpon na nohe."
      © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X