Limit na OH mládeže 2018 v Buenos Aires splnili štyria slovenskí atléti

Bratislava 9. júla  – Úspešná slovenská výprava na II. ME v atletike do 18 rokov v Györi sa v pondelok vrátila domov. Limity na Olympijské hry mládeže 2018 v Buenos Aires (6. – 18. októbra) splnili Andrej Paulíny - 1500 m, Ľubomír Kubiš - 10 000 m chôdza, Lenka Kovačovicová – 100 m a Oliver Murcko – 200 m.
Andrej Paulíny s trénerom Sloukom. FOTO: SAZ
      "Výsledky o kúsok predstihli naše očakávania," povedal na tlačovej konferencii po návrate tréner reprezentácie SR 18 Milan Laurenčík. O jedinú medailu pre slovenskú výpravu (bronz) sa v behu na 1500m postaral Andrej Paulíny z AK ZŤS Martin: "V priebehu pretekov som sa dopustil aj niektorých chýb. Nechal som sa 'zatvoriť' na posledných 250 m pred cieľom. Pretekári, ktorí začali finišovať skôr, ma obehli z pravej strany, na poslednej stovke som mal aj menšiu kolíziu. Pri takom priebehu som mal aj šťastie, v rozpätí pol sekundy sme skončili štyria pretekári. Bola to moja tretia najrýchlejšia tisícpäťstovka, som s tým spokojný. Najbližšie dni musím regenerovať, trochu som si natiahol úpon na nohe."
      © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím