Martina Kohlová sa v K1 na 200 m na OH v Riu de Janeiro zmestila do prvej desiatky, zvíťazila Novozélanďanka Carringtonová

Rio de Janeiro 16. augusta (TASR) - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová obsadila v B-finále K1 na 200 m na OH v Riu de Janeiro druhé miesto. V celkovom hodnotení disciplíny tak skončila na desiatej priečke, čo je jej doterajšie olympijské maximum. Post šprintérskej kráľovnej potvrdila Novozélanďanka Lisa Carringtonová.

V utorňajšom finále Carringtonová získala časom 39,864 s zlatú medailu suverénnym spôsobom pred Poľkou Martou Walczykiewiczovou. Bronz brala Inna Osipenková-Rodomská z Azerbajdžanu.

Kohlová skončila v B-finále druhá, keď dosiahla čas 41,787 s a zaostala iba za Maďarkou Natasou Dusevovou-Janicsovou s mankom 114 tisícin sekundy.

"Som desiata najlepšia na svete, takže som šťastná. Išlo sa mi dobre a v malom finále som skončila na striebornej pozícii, keď ma zdolala iba viacnásobná medailistka z olympijských hier. Je to pre mňa zadosťučinenie po včerajšom semifinále," povedala v cieli Kohlová.

Pre Kohlovú to bolo premiérové vystúpenie pod piatimi kruhmi v singli. Na OH 2012 v Londýne i na OH 2008 v Pekingu štartovala v K2 na 500 m spoločne s Ivanou Kmeťovou a obsadili zhodne 13. miesto. V Riu ešte absolvuje disciplínu K1 na 500 m.