Na Behu Olympijského dňa na Liptove sa zúčastnili aj olympionici Eva Šuranová, Jerguš Bača a Marcela Pavkovčeková

LIPTOV (OKL) – Traja známi olympionici sa zúčastnili na Behu Olympijského dňa v Liptovskom Mikuláši – jediná slovenská atlétka s olympijskou medailou, bronzová diaľkarka z Mníchova 1972 Eva Šuranová, člen družstva hokejových majstrtov sveta 2002 Jerguš Bača a biatlonistka Marcela Pavkovčeková. Všetci traja ocenili výkony zúčastnených detí, ale najviac ich upútala výkonnosť talentovaných súrodencov Gajanových z malej podhorskej liptovskej obce Bobrovec - reprezentantky v behu na 800 mm  Gabriely Gajanovej (víťazky nedávnych majstrovstiev Moskvy v behu na 800 a 1500 m) jej dvojičky Daniely a brata Samuela, majstra Slovenska mladších žiakov v behu na 600 m.

Medailistka z OH aj z európskeho šampionátu Eva Šuranová sa vyjadrila, že vďaka týmto talentom sa začala bližšie zaujímať o slovenskú mládežnícku atletiku, aj preto pricestovala z Bratislavy na Liptov. Na oslavách Olympijského dňa na Liptove ocenila aj jubilantov z radov členov Olympijského klubu Liptova. Olympijský klub Liptova organizoval podujatie spoločne s Centrom voľného času v Liptovskom Mikuláši.

Autor: Roman Králik

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím