1 min. čítania

Na ME v atletike Kučera s limitom na OH do finále 400 m cez prek.!

Amsterdam 7. júla (TASR) - Slovenský reprezentant Martin Kučera sa prebojoval do piatkového finále na 400 m cez prekážky na 23. majstrovstvách Európy v Amsterdame a  časom 49,08 zároveň splmil limit na augustové olympijské hry do Ria de Janeiro. Miestenku na OH získal ako v poradí 52. slovenský športovec.

Člen atletického klubu BK HNTN Bratislava obsadil vo štvrtkovom prvom semifinále 4. miesto a do bojov o medaily postúpil vďaka času. Kučera vylepšil svoj osobný rekord z rozbehov, keď zabehol čas 49,08 s a svoje maximum posunul o 71 stotín sekundy. Zároveň s rezervou prekonal limit do Ria, ktorý má hodnotu 49,40 s. Celkovo bol v semifinálových behoch piaty najrýchlejší.

"Je neskutočné, že som sa po včerajšom rozbehu takto zlepšil. Veľmi som bojoval, všetci sme dobiehali

Martin Kučera. FOTO: PAVOL UHRIN | fotosport.sk
Martin Kučera.
Foto
PAVOL UHRIN | fotosport.sk
skoro na jednej úrovni. Keď som videl ten víťazný čas, vedel som, že to bude dobré. V tretej dráhe ma veľmi rýchlo dotiahol Green, snažil som sa zabrať, nech to vyjde po tú ôsmu priečku. V závere som sa už ťahal za nimi, bolo tam srdce, dal som do toho všetko," vyjadril sa Kučera po semifinále pre Slovenský atletický zväz.