Na paralympiáde Krako získal striebro v slalome

Pjongčang 16. marca (TASR) - Slovenský reprezentant v lyžovaní Jakub Krako s navádzačom Branislavom Brozmanom získali na zimných paralympijských hrách v Pjongčangu strieborné medaily v slalome v kategórii zrakovo znevýhodnených. Pre Slovensko to bola v poradí už desiata medaila z prebiehajúcich ZPH v Pjongčangu. Z triumfu sa tešil Talian Giacomo Bertagnolli, Krako za ním zaostal o 1,42 s. Bronzovú medailu si vyjazdil Valerij Redkozubov v drese nezávislých športovcov z Ruska. Ďalší slovenskí reprezentanti Marek Kubačka s navádzačkou Máriou Zaťovičovou obsadili siedme miesto, prvých po prvom kole Miroslava Harausa s Marošom Hudíkom diskvalifikovali.
 

"Urobil som chybu. Chcel som ísť agresívne, vynieslo ma a už to bolo stratené," povedal Haraus pre portál spv.sk. "Mrzí ma, že sme sa na stupňoch víťazov nestretli spoločne. Naším cieľom bolo prísť v druhom kole na prvej pozícii. To zaručovalo minimálne bronz a už aj z neho by som sa veľmi tešil. Veď ten ešte vo svojej zbierke nemám," povedal Krako.

Slalom mužov - zrakovo znevýhodnení: 1. Bertagnolli, n. Casal (Tal.) 1:36,12 min, 2. Jakub KRAKO, n. Branislav BROMAN (SR) 1:37,54, 3. Redkozubov, n. Gerojev (nezávislí športovci z Ruska) 1:38,02, ... 7. Marek KUBAČKA, Mária ZAŤOVIČOVÁ (SR) 1:48,12, Miroslav HARAUS, Maroš HUDÍK (SR) diskvalifikovaní, stojaci: 1. Hall (N.Zéland) 1:36,11, 2.Arthur Bauchet (Fr.) 1:36,50, 3. Stanton (USA) 1:37,37,... 11. Martin FRANCE (SR) 1:46,23.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X