Na paralympiáde Krako získal striebro v slalome

Pjongčang 16. marca (TASR) - Slovenský reprezentant v lyžovaní Jakub Krako s navádzačom Branislavom Brozmanom získali na zimných paralympijských hrách v Pjongčangu strieborné medaily v slalome v kategórii zrakovo znevýhodnených. Pre Slovensko to bola v poradí už desiata medaila z prebiehajúcich ZPH v Pjongčangu. Z triumfu sa tešil Talian Giacomo Bertagnolli, Krako za ním zaostal o 1,42 s. Bronzovú medailu si vyjazdil Valerij Redkozubov v drese nezávislých športovcov z Ruska. Ďalší slovenskí reprezentanti Marek Kubačka s navádzačkou Máriou Zaťovičovou obsadili siedme miesto, prvých po prvom kole Miroslava Harausa s Marošom Hudíkom diskvalifikovali.
 

"Urobil som chybu. Chcel som ísť agresívne, vynieslo ma a už to bolo stratené," povedal Haraus pre portál spv.sk. "Mrzí ma, že sme sa na stupňoch víťazov nestretli spoločne. Naším cieľom bolo prísť v druhom kole na prvej pozícii. To zaručovalo minimálne bronz a už aj z neho by som sa veľmi tešil. Veď ten ešte vo svojej zbierke nemám," povedal Krako.

Slalom mužov - zrakovo znevýhodnení: 1. Bertagnolli, n. Casal (Tal.) 1:36,12 min, 2. Jakub KRAKO, n. Branislav BROMAN (SR) 1:37,54, 3. Redkozubov, n. Gerojev (nezávislí športovci z Ruska) 1:38,02, ... 7. Marek KUBAČKA, Mária ZAŤOVIČOVÁ (SR) 1:48,12, Miroslav HARAUS, Maroš HUDÍK (SR) diskvalifikovaní, stojaci: 1. Hall (N.Zéland) 1:36,11, 2.Arthur Bauchet (Fr.) 1:36,50, 3. Stanton (USA) 1:37,37,... 11. Martin FRANCE (SR) 1:46,23.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím