Na piatkovom 47. valnom zhromaždení SOV s účasťou českých športových megahviezd Čáslavskej a Železného hodnotenie slovenskej účastí na ZOH v Soči

BRATISLAVA 24. apríla (SOV) – Netradične v piatkovom termíne sa 25. apríla v bratislavskom hoteli Doubletree by Hilton uskutoční 47. valné zhromaždenie Slovenského olympijského výboru (VZ SOV). Hlavná pozornosť by na ňom mala patriť hodnoteniu účasti slovenskej výpravy na ZOH v Soči. S hodnotiacou správou vystúpi vedúca výpravy Janka Gantnerová.

V programe rokovania je aj schválenie účasti našej výpravy na augustových II. olympijských hrách mládeže v čínskom Nankingu, ako aj prerokovanie správy o hospodárení SOV za rok 2013 a schválenie rozpočtu SOV na rok 2014.

V súlade s novými Stanovami SOV bude zvolený ďalší člen dozornej rady SOV. Budú predstavení noví členovia komisie športovcov SOV za zimné športy, ktorých zvolili naši olympionici počas ZOH v Soči. Novými členmi komisie sa stali bežec na lyžiach Ivan Bátory a sánkar Jozef Ninis, staronovými za zimné sporty zostali bobista Milan Jagnešák a biatlonistka Jana Gereková. O prijatie za členov SOV sa budú uchádzať Slovenská asociácia športu na školách a Slovenský zväz florbalu.

Po voľbe nového člena dozornej rady SOV bude plénu predložený návrh výkonného výboru SOV na prijatie za čestnú členku SOV najúspešnejšej olympioničky v histórii Československa a bývalej predsedníčky Československého i Českého olympijského výboru Věry Čáslavskej. Legenda svetového športu, sedemnásobná olympijská víťazka v športovej gymnastike, sa na zasadnutí osobne zúčastní. Prítomný bude aj ďalší výnimočný športovec reprezentujúci Československo i Česko, trojnásobný olympijský víťaz Jan Železný, ktorý príde na rokovanie ako člen delegácie českého ministerstva školstva, mládeže a telovýchovy.

V rámci 47. VZ SOV sa uskutoční odovzdanie výročného ocenenia SOV - Ceny Matyldy Pálfyovej - Janke Gantnerovej, diplomu MOV Šport a životné prostredie Jurajovi Bobulovi a množstva vyznamenaní SOV. Medzi vyznamenanými sú napríklad olympijskí medailisti Marianna Némethová-Krajčírová a Jan Železný, ďalší olympionici Juraj Kadnár, Félix Masár, Vladimír Slamka, Martin Bajčičák, Milan Jagnešák, Jaroslav Jokeľ, Patrik Pollák, Veronika Sabolová a Ľubomír Švajlen, ako aj viacerí poprední tréneri a funkcionári.

Autor: Ľubomír Souček

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím