Na piatkovom 47. valnom zhromaždení SOV s účasťou českých športových megahviezd Čáslavskej a Železného hodnotenie slovenskej účastí na ZOH v Soči

BRATISLAVA 24. apríla (SOV) – Netradične v piatkovom termíne sa 25. apríla v bratislavskom hoteli Doubletree by Hilton uskutoční 47. valné zhromaždenie Slovenského olympijského výboru (VZ SOV). Hlavná pozornosť by na ňom mala patriť hodnoteniu účasti slovenskej výpravy na ZOH v Soči. S hodnotiacou správou vystúpi vedúca výpravy Janka Gantnerová.

V programe rokovania je aj schválenie účasti našej výpravy na augustových II. olympijských hrách mládeže v čínskom Nankingu, ako aj prerokovanie správy o hospodárení SOV za rok 2013 a schválenie rozpočtu SOV na rok 2014.

V súlade s novými Stanovami SOV bude zvolený ďalší člen dozornej rady SOV. Budú predstavení noví členovia komisie športovcov SOV za zimné športy, ktorých zvolili naši olympionici počas ZOH v Soči. Novými členmi komisie sa stali bežec na lyžiach Ivan Bátory a sánkar Jozef Ninis, staronovými za zimné sporty zostali bobista Milan Jagnešák a biatlonistka Jana Gereková. O prijatie za členov SOV sa budú uchádzať Slovenská asociácia športu na školách a Slovenský zväz florbalu.

Po voľbe nového člena dozornej rady SOV bude plénu predložený návrh výkonného výboru SOV na prijatie za čestnú členku SOV najúspešnejšej olympioničky v histórii Československa a bývalej predsedníčky Československého i Českého olympijského výboru Věry Čáslavskej. Legenda svetového športu, sedemnásobná olympijská víťazka v športovej gymnastike, sa na zasadnutí osobne zúčastní. Prítomný bude aj ďalší výnimočný športovec reprezentujúci Československo i Česko, trojnásobný olympijský víťaz Jan Železný, ktorý príde na rokovanie ako člen delegácie českého ministerstva školstva, mládeže a telovýchovy.

V rámci 47. VZ SOV sa uskutoční odovzdanie výročného ocenenia SOV - Ceny Matyldy Pálfyovej - Janke Gantnerovej, diplomu MOV Šport a životné prostredie Jurajovi Bobulovi a množstva vyznamenaní SOV. Medzi vyznamenanými sú napríklad olympijskí medailisti Marianna Némethová-Krajčírová a Jan Železný, ďalší olympionici Juraj Kadnár, Félix Masár, Vladimír Slamka, Martin Bajčičák, Milan Jagnešák, Jaroslav Jokeľ, Patrik Pollák, Veronika Sabolová a Ľubomír Švajlen, ako aj viacerí poprední tréneri a funkcionári.

Autor: Ľubomír Souček

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri