Na Svetových hrách vo Wroclawe karatistka Suchánková bronzová v kumite do 61 kg

WROCLAW 27. júla (SOV) – Na Svetových hrách v poľskom Wroclawe sa Slovensko v stredu dočkalo prvej medaily. Hoci na Svetových hrách sa zvyčajne súťaží len v neolympijských športoch, prvá naša medaila je z karate, ktoré bude mať v Tokiu 2020 olympijskú premiéru. O cenný kov sa tretím miestom v kumite do 61 kg zaslúžila Ingrida Suchánková, s ktorou na stupni víťaziek stála ako víťazka Alexandra Grandeová z Peru, striebro získala Anita Seroginová z Ukrajiny. Ďalšia slovenská karatistka Dominika Tatárová v kumite nad 68 kg skončila šiesta.

Obe slovenské karatistky získali vlani bronzové medaily na majstrovstvách sveta WKF v Linzi a môžu sa pochváliť poprednými umiesteniami na ďalších významných podujatiach. Suchánková a Tatárová majú zo Slovenska najreálnejšie nádeje prebojovať sa aj do olympijského Tokia.