Na zimnej paralympiáde v zjazde zlato Farkašovej a striebro Kraka

Pjongčang 10. marca (TASR) - Slovenská výprava získala v úvodný deň zimných paralympijských hier v Pjongčangu dve medaily v alpskom lyžovaní. V zjazde zrakovo znevýhodnených potvrdila úlohu favoritky Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou, ktoré si vybojovali zlato, medzi mužmi skončili strieborní Jakub Krako s navádzačom Branislavom Brozmanom. Medailové ambície mali aj Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom, no o popredné umiestenie ich pripravil pád krátko po štarte.

"Je to skvelý pocit a užívame si to. Tak ako celú jazdu, aj tieto momenty po pretekoch. Mala som problém v jednej pasáži, ale udržala som to. Jazda bola dobrá, rýchla, plynulá a aspoň ja som sa počas nej dobre cítila. A mala som dobrý pocit aj po dojazde do cieľa. Aj čas bol dobrý, takže sme si verili, že by to mohlo vyjsť na víťazstvo, hoci Millie Knightová nám trošku zdvihla adrenalín. Bolo tam také napätie, ale dopadlo to v náš prospech a tešíme sa z toho," povedala pre spv.sk najúspešnejšia slovenská zimná paralympionička Farkašová.
 

Pre Kraka to bola prvá medaila v tejto disciplíne na ZPH či MS. "Tie doterajšie štvrté miesta v zjazde boli také smutné, ale ja som ich vždy vnímal ako prípravu na super-G. Ale teraz som šťastný, že to vyšlo a máme striebro. Dôležitá bola hlavne príprava, ktorú sme venovali kĺzavým disciplínam a aj psychická príprava, na ktorú sme tiež kládli dôraz," povedal.
      
Výsledky - zjazd zrakovo znevýchodnených, ženy: 1. Henrieta Farkašová, n. Natália Šubrtová (SR) 1:29,72 min, 2. Knightová, n. Wildová (V.Brit.) +0,86 s, 3. E. Sanová, n. Ch. Sanová (Belg.) +1,88, muži: 1. Macoux, n. Leitch (Kan.) 1:23,93 min, 2. Jakub Krako, n. Branislav Brozman (SR) +1,42 s, 3. Bertagnolli, n. Casal (Tal.) +2,53, ... Miroslav Haraus, n. Maroš Hudík nedokončili, zjazd stojaci - muži: 1. Gmur (Švaj.) 1:25,45 min, 2. Bauchet (Fr.) +0,84, 3. Salcher (Rak.) +0,94, ... 16. Martin France (SR) +6:37.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X