Na ZŠ Krosnianska v Košiciach žiaci debatovali s olympioničkou v šerme a šéfkou KFP SOV Katarínou Ráczovou

Katarína Ráczová (v strede) pri debate s mladými Košičanmi. FOTO ZŠ KROSNIANSKAKOŠICE (pav) – Jedným z významných podujatí v rámci septembrového Európskeho týždňa športu 2017 na Základnej škole na Krosnianskej ulici v Košiciach bola beseda s košickou rodáčkou, trojnásobnou olympioničkou v šerme (Mníchov 1972, Montreal 1976 a Moskva 1980), národnou ambasádorkou Rady Európy pre šport, toleranciu a fair play a zároveň predsedníčkou Klubu fair play Slovenského olympijského výboru (SOV) Katarínou Ráczovou. Témy besedy boli Fair play v športe a Moja najkrajšia spomienka v športe.

 

Pohľad na sály počas besedy. FOTO ZŠ KROSNIANSKAŽiaci ZŠ Krosnianska, ktorí sa pod vedením riaditeľky Danky Daneshjoovej a učiteľky Evy Pavlíkovej dlhodobo úspešne zúčastňujú na rôznych projektoch a súťažiach SOV, sa so záujmom zapájali do besedy o histórii hnutia fair play, o význame fair play v športe i v každodennom živote, ale aj o inštitúte ekecheirie (v časoch antických olympijských hier to bolo posvätné olympijské prímerie), ktorá bola v septembri - vzhľadom na smutné 45. výročie teroristického útoku na olympijské hry 1972 v Mníchove extrémistickou palestinskou organizáciou Čierny september – obzvlášť aktuálna.

 

Na príkladoch vlastných skúsenosti, ale aj s pomocou krátkych filmov, Katarína Ráczová účastníkom besedy priblížila vplyv a význam športu na vývoj osobnosti:  „Nikto nemôže zaručiť, že sa stanete majstrom sveta alebo olympijským víťazom. Ale prostredníctvom športu sa môžete stať zdravým, vyrovnaným, čestným a druhých ľudí si vážiacim členom spoločnosti,“ povedala. Mladým zdôraznila, aby sa nebáli vytýčiť si smelé, odvážne ciele a sny, za ktoré sa oplatí bojovať, lebo len tak môžu napredovať.

Autor: Eva Pavlíková

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím