Najvyšší predstavitelia SOV v Soule rokovali so zástupcami Kórejského olympijského výboru, v utorok navštívia dejisko ZOH 2018

Na spoločnej fotografii na záver rokovania s predstaviteľmi KOC druhý zľava Jozef Liba, v strede Anton Siekel a vedľa neho slovenský veľvyslanec v Kórejskej republike Milan Lajčiak. FOTO SOV SOUL 6. marca (SOV) – Prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) Anton Siekel a generálny sekretár SOV Jozef Liba sú v týchto dňoch na pracovnej ceste v Ázii. V pondelok sa v hlavnom meste Kórejskej republiky Soule v prítomnosti slovenského veľvyslanca SR v tejto krajine Milana Lajčiaka stretli so zástupcami Kórejského olympijského výboru (KOC). KOC zastupovali predseda jeho medzinárodnej komisie Kim Jong-hun, riaditeľ oddelenia medzinárodnej vzťahov Hwang Hi-kjung a generálny riaditeľ oddelenia medzinárodných záležitostí Park Čul-keun.

Predstavitelia SOV a KOC v prítomnosti slovenského veľyslanca diskutovali o vzťahoch aj možnostiach spolupráce medzi oboma národnými olympijskými výbormi, vrátane možných výmenných pobytov športovcov a športových odborníkov, o celkových medzinárodných športovo-politických vzťahoch a samozrejme aj o prípravách blížiacich sa zimných olympijských hier, ktoré sa vo februári 2018 uskutočnia v juhokórejskom Pjongčangu. Na návštevu samotného olympijského regiónu sa Anton Siekel, Jozef Liba a Milan Lajčiak presunuli v pondelok vo večerných hodinách. S dejiskom ZOH 2018 sa podrobne zoznámia v utorok.

Z Kórejskej republiky najvyšší predstavitelia odcestujú do japonského Tokia, ktoré bude v roku 2020 hostiteľom Hier XXXII. olympiády. V japonskej metropole sa zoznámia s prípravami tohto najväčšieho svetového športového podujatia.

Autor: SOV

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri