Namiesto Višňovského by mal na ZOH v Soči štartovať Tomáš Starosta

Soči 9. februára (TASR) - Súpisku slovenských hokejistov na olympijskom turnaji doplní obranca Tomáš Starosta. Po nedeľňajšom tréningu v aréne Boľšoj to potvrdil generálny manažér reprezentácie Otto Sýkora.
      
Zároveň je teda definitívne, že mužstvo neposilní Ľubomír Višňovský, lebo výprava od rána odštartovala proces Starostovej nominácie. "S Ľubom to dopadlo tak, ako sme očakávali, teda po zápase opäť neprešiel výstupnou kontrolou," oznámil Sýkora prekvapujúce informácie o hráčovi, ktorý v nočnom zápase NHL strelil gól a pridal aj asistenciu v drese NY Islanders. Lekár tímu vraj označil slovenského obrancu za nespôsobilého účasti na ZOH v Soči: "Toto už samozrejme nie je otázka pre mňa, oni posúdili riziko takto a my to musíme rešpektovať. Ani on sám sa necíti stopercentne fit, aby prehovoril lekára a generálneho manažéra."
      
Oficiálne by malo platiť, že Starosta môže nahradiť Višňovského v nominácii len vtedy, ak hráča Islanders zapíše jeho klub na listinu zranených. Sýkora však zdôraznil: "Proces nahrádzania sme odštartovali dnes ráno, trvá to dva dni, takisto to bolo v prípade Branka Radivojeviča za Maja Gáboríka. IIHF nemá s tým prakticky nič spoločné, ide to cez národný olympijský výbor smerom k MOV. Možno ani nebudeme potrebovať, aby bol Ľubo zapísaný na tú listinu, ale samozrejme, že sa snažíme tieto veci ovplyvniť."
      
Generálny manažér uviedol tiež, že Starosta bol ako náhradník prvou voľbou realizačného tímu, najmä pre svoje skúsenosti. "Je pravda, že nám oproti ideálu spred pár mesiacov chýba v kádri niekoľko hráčov. Ale už sme sa s chlapcami bavili, že hokej je tímový šport a sila kolektívu vie vykompenzovať individuálne straty. Pamätám si veľmi dobre, ako sme pred dvoma rokmi išli do Helsínk na MS s asi desiatkou hráčov, ktorí na majstrovstvách predtým nikdy neboli, ale zo dňa na deň rástli, naberali na sile. Chémia tímu sa strašne zmení, lebo noví chalani prinesú veľa energie. Predvčerom mi Mišo Handzuš v telefonáte povedal, že keď išiel zo San Jose na MS, bol skoro na dne, stabilne nehrával, ale majstrovstvá mu vyšli. Je to úplne iné v tom nároďáku, kde hokejista cíti aj väčšiu spätnú väzbu od fanúšika."
      
V pondelok výprava očakáva prílety hráčov z NHL, celkovo jedenásť. Najväčšia, sedemčlenná skupina by mala prísť 9.45 miestneho času, obaja brankári o 12.30. "O 15.30 Andrej Sekera s Rišom Pánikom, tí to budú mať natesno, je otázne, či ich batožina prejde skríningom v takom čase, aby stihli večerný tréning," povedal Sýkora. V optimálnom prípade od 19.30 absolvuje už v pondelok prvý tréning kompletné mužstvo, takže pred úvodným buly (vo štvrtok o 16.30 v Soči, 13.30 SEČ) proti USA by to boli tri kompletné tréningové jednotky.               © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím